fbpx

Ar žinojai, kad daugiau nei pusė viso interneto srauto gaunama iš mobiliųjų įrenginių? Tai reiškia, kad jei jūsų svetainė nėra optimizuota mobiliesiems, jūs praleidžiate daug galimo srauto.Be to, „Google“ reitinguoja svetaines pagal jų mobiliųjų formatą – taigi, jei neturite mobiliesiems tinkamos internetinės svetainės, jūsų reitingas nebus geras. Tai yra labai svarbios priežastys, dėl kurių turite optimizuoti savo įmonės svetainę, kad dizainas būtų pilnai pritaikytas ir veiktų keliuose įrenginiuose.Tačiau kaip galite pagerinti patogumą mobiliesiems, kad išliktumėte pirmoje vietoje? Toliau apžvelgsime septynis aukščiausio lygio patarimus, kaip naudoti interaktyvų dizainą. 

 

7 patarimai, kaip efektyviai naudoti interaktyvų dizainą

Mobiliesiems tinkamos svetainės sukūrimas neturi būti sunkus procesas. Atlikdami kelis paprastus veiksmus, galite užtikrinti, kad jūsų svetainė mobiliesiems pritraukia jūsų verslui potencialius klientus.Pateikiame septynis patarimus, kaip svetainėje naudoti interaktyvų dizainą. 

  • Optimizuokite puslapio krovimo greitį

Puslapio krovimo greitis visada yra svarbus norint tinkamai optimizuoti svetainę. Dauguma vartotojų tikisi, kad puslapiai bus užkraunami per dvi – tris sekundes. Mobiliajame telefone tai dar svarbiau nei kompiuteryje.Štai keli būdai, kaip pagerinti svetainės krovimo greitį:

 

  • Optimizuoti nuotraukas ir vaizdo įrašus;
  • Apribokite peradresavimus;
  • Sumažinti kodą internetinėje svetainėje;
  • Reguliarus talpyklos pravalymas internetinėje svetainėje (Cache).

 

2. Turinio ir visų elementų pritaikymas mobiliesiems įrenginiams

 

Kada dirbate prie kompiuterio monitoriaus, gali būti lengva pamiršti, kiek mažesnis bus tas turinys, kai jis pasirodys žmonių telefonų ekranuose.Norėdami tai kompensuoti, turite daugelį elementų keisti. Tai prasideda tekstu. Viskas, ką norite, kad vartotojai perskaitytų, turėtų būti labai aišku ir patogu, kad jie galėtų pamatyti nenaudodami padidinamojo stiklo! Mes visi norime, kad mūsų potencialūs klientai aiškiai ir greitai pamatytų jiems reikiamą informaciją mūsų internetinėje svetainėje.Tas pats galioja ir apie mygtukus. Vartotojai tikisi, kad mygtukas bus pakankamai didelis, kad su nykščiu galėtų lengvai jį paspausti. Mes visi esame patyrę, kada nesugebėjome paspausti išjungimo mygtuko „X“ iššokančiame lange, nes jis buvo per mažas, ir niekas nenorite, kad tai įvyktų jų internetinėje svetainėje. 

 

3. Venkite iššokančių langų (Pop-Up)

 

Kalbant apie iššokančius langus, turėtumėte vengti jų naudoti, jei galite. Kompiuteryje pakankamai lengva parodyti iššokantį langą, kuris neužima viso ekrano, taip pat vartotojams lengva spustelėti išjungimo mygtuką „X“ ir judėti toliau, jei tai vartotojų nedomina.Gali būti labai sunku uždaryti iššokančiuosius langus mobiliuosiuose įrenginiuose. Net kai padarote išjungimo mygtuką „X“ pakankamai didelį, kad jį sėkmingai paspaustumėte, ne visada lengva jį rasti tame mažame ekrano kampe, o vartotojai dažnai netyčia spusteli patį iššokantį langą.Apskritai, mobiliuosiuose įrenginiuose iššokantys langeliai dažniausiai sukelia vartotojams daug didesnį nusivylimą nei bet kas kitas internetinėje svetainėje.

 

4. Supaprastinkite užklausų formas

 

Iššokantieji langai nėra vienintelis dalykas, su kuriuo vartotojams gali būti sunku naudotis mobiliuosiuose įrenginiuose. Užklausų formos taip pat gali sukelti problemų, jei nebus tinkamai pateiktos. Skirtingai nuo iššokančių langų, jūs negalite visiškai pašalinti užklausų formų – jums dažnai jų reikia, kad generuotumėte potencialius klientus.Taigi sprendimas – padaryti užklausų formas kuo paprastesnes. Nekurkite formų, kurioms užpildyti reikia daug informacijos, kuriose yra daug skirtingų laukelių. Padarykite juos kuo minimalistiškesnius su dideliais mygtukais ir teksto laukeliais, kad vartotojai galėtų lengvai jais naudotis. Tai pritaikius, jūsų internetinė svetainė taps kur kas patogesnė naudojimui. 

 

5. Pašalinkite didelius teksto blokus

 

Dar vienas dalykas, kurį mobilieji įrenginiai apsunkina, yra dideli teksto blokai. Didžiuliai teksto blokai nėra tinkami internetinėse svetainėse net kompiuteryje, tačiau ypač blogi mobiliajame.Nebandykite į mažą telefono ekraną vienu metu įsprausti šimtų žodžių. Verčiau pasistenkite naudoti kuo mažiau teksto. Jeigu būtinai turite perduoti daug informacijos, suskaidykite ją taip, kad būtų lengviau skaityti.Štai keli būdai, kaip galite suskaidyti savo tekstą:

  • Laikykitės trumpų pastraipų
  • Įterpti vaizdus ir vaizdo įrašus
  • Įtraukite punktus ir numeracijas

 

6. Supaprastinkite meniu ir naršymo juostas

 

Kitas būdas supaprastinti dalykus savo svetainėje – optimizuoti meniu ir naršymo juostas. Kompiuteriuose galite ištiesti ilgą skirtukų eilutę ekrano viršuje, bet ne mobiliajame.Geriausias būdas – suformatuoti svetainės meniu juostą kaip mėsainio principu (burger), kurį vartotojai galėtų paspausti norėdami išplėsti meniu juostą. Net jei meniu bus išplėstas, įsitikinkite, kad nenurodėte per daug skirtukų. Suteikite savo klientams patogumą. 

 

7. Atlikite mobiliųjų įrenginių testą

 

Paskutinis būdas užtikrinti, jog svetainė būtų patogi mobiliesiems – atlikti testą mobiliesiems įrenginiams. Tai galite padaryti naudodami „Google“ pritaikytą mobiliesiems testavimo įrankį”, kuris įvertins jūsų svetainės patogumą mobiliesiems ir pateiks pasiūlymų, kaip ją patobulinti.Taip pat galite išbandyti papildomus įrankius. Jų pagalba galite patikrinti savo puslapio krovimo greitį „Google Page Speed įrankiu“ arba „GTmetrix įrankiu”. Jie padės įvertinti svetainės krovimo greitį tiek staliniui kompiuteriui, tiek mobiliems.

 

Norintys pagalbos pagerinti svetainės patogumą mobiliuosiuose įrenginiuose

Pasirengę pradėti kurti mobiliesiems pritaikytą puslapį? Internetinė svetainė privalo būti patogi naudojant mobiliuosius ir kompiuterius. Mes galime padėti! Susisiekite su mumis arba pasirinkite norimą paslaugą: