fbpx

Jeigu turite savo internetinę svetainę arba planuojate artimiausiu metu tokią turėti, greičiausiai jau susidūrėte su sąvokomis domenas ir hostingas. Domenas kas tai? O kas yra hostingas? Dažnai žmonės šias sąvokas painioja, tad šis straipsnis skirtas jums paprastai papasakoti kas yra domenas ir kas yra hostingas. Kokią reikšmę jie turi internetinės svetainės kūrime ir panašiai. Matome padidejusį užklausų “domenas kas tai” kiekį, tai rodo, kad internetinė prekyba ir e komercija apskritai įgauna pagreitį. 

Domenas kas tai 

Tiems, kad tik pradėjo eiti e komercijos keliu tikra kyla klausimas – domenas kas tai – tai unikalus internetinės svetainės adresas, kurį naudodami vartotojai pasiekia tam tikrą internetinę svetainę. Pavyzdžiui, ikiwi.lt . Taip pat domeno pavadinimą matysime ir įmonės elektroniniame pašte, pavyzdžiui, info@ikiwi.lt, paskutinės dvi raidės parodo puslapio šalį arba paskirtį, kiti dažnai sutinkami pavyzdžiai .info, .com, .uk ir kita.  

Pradėjus planuoti internetinės svetainės kūrimą pirmiausia reikėtų pradėti nuo domeno išsirinkimo ir jos užregistravimo. Kas yra domenas – domenas tai ir jūsų verslo prekinio ženklo dalis. Jeigu savo internetinės svetainės dar neturite, bet planuojate artimiausiu metu turėti esame parengę išsamų įrašą apie tai nuo ko pradėti internetinės svetainės kūrimą. Šis įrašas padės jūsų darbams pajudėti. 

Domeno registracija yra mokama paslauga. Jūsų unikalus sugalvotas adresas bus įtrauktas į domenų registrą, o šį kontroliuoja tarptautinės organizacijos. Tai reikalinga užtikrinti, kad tikrai kiekvienas domenas būtų unikalus ir antras toks nepasikartotų per visą pasaulį. Įprastai mokamas metinis mokestis už domeno registravimą.  

Turbūt jau tampa aiškesnis atsakymas į klausimą domenas kas tai. 

Lietuviškų raidžių naudojimas domeno pavadinime 

Ar žinote, kad lietuviškų raidžių naudojimas yra galimas domeno pavadinime? Nors įprasta matyti domenus registruotus be lietuviškų raidžių, tačiau tikrai galima ir kitokia praktika. Galbūt tai padėtų jūsų verslui išsiskirti ir atspindėtų tam tikras vertybes ir poziciją? Jeigu šis žingsnis atrodo per drąsus galite domeną kaip ir įprasta registruoti be lietuviškų raidžių, vartotojai yra prie to pripratę ir net paieškas dažniausiai vykdo nenaudodami lietuviško raidyno.  

Domeno galūnė 

Jau apie tai šiek tiek kalbėjome aukščiau, pakalbėkime dar.  

Domeno galūnės tikrai gali varijuoti, bet praktika tokia, kad Lietuvoje geriausia rinktis tokius domenus, kurių galūnė būtų “.lt”.  

Pirmiausia, tokios svetainės vartotojams kelia pasitikėjimą, yra lengviau įsimenamos. Vartotojai vien iš įpročio yra linkę adresus vesti su galūne “.lt”. Pasirinkus galūnes tokias kaip “.com”, “.info”, “.eu” daliai vartotojų tai sukels nepatogumų.  

Atskiras atvejis jeigu internetinė svetainė yra orientuota ne į Lietuvos rinką – tuomet galūnė “.lt” turės daugiau trūkumų nei privalumų, čia parankiau būtų rinktis universalesnę galūnę.  

Geriausias domenas – kaip tokį išsirinkti 

Jau tikrai darosi suprantamiau kalbant tema domenas kas tai. O kaip išsirinkti geriausią domeną? Tai yra atsakingas momentas prekinio ženklo kūrime. Pateikiame keletą momentų, į kuriuos verta atkreipti dėmesį.  

  • Nieko gudraus, bet pasirinktas domenas turėtų atspindėti jūsų paslaugas ar prekes, verslo filosofiją. Tai reikalinga ir tam, kad vartotojui būtų paprasčiau rasti, įsiminti, ir dėl SEO optimizacijos efektyvumo Google paieškos sistemoje.  
  • Dėmesys domeno ilgiui. Domenas neturėtų būti nei per daug ilgas, bet ir nei per daug trumpas. Tai apsunkina pavadinimo įsiminimą. 
  • Domeno pavadinimas turėtų būti skambus. Venkite padrikų raidžių kratinių. 
  • Būna atvejų kai sugalvojate, randate jums idealiai tinkantį pavadinimą, tačiau toks domenas jau būna užimtas. Bet kuriuo atveju mėginkite susisiekti su tos internetinės svetainės savininku, galbūt derybos pavyks ir norimą domeną galėsite perpirkti.  
  • Dar vienas patarimas kaip geriau nemėginti išspręsti tokios problemos – tai yra nekurti norimo, bet jau užimto domeno pavadinimo įvedant tokių ženklų kaip brūkšnelis ar taškas (pvz, efektyvireklama.lt ir efektyvi-reklama.lt). Vartotojams bus sudėtinga susigaudyti ir srautas nukeliaus ne pas jus.  
  • Jeigu vis tik baiminatės, kad konkurentai gali įsigyti tokį domeną kaip jūsų tik su kitokia galūne arba panašiai skambantį domeną – apsvarstykite jo įsigijimą patys. Tuomet juos nukreipsite į savo internetinę svetainę. [Teksto eilučių perkėlimo lūžis]Dar vienas akcentas – jeigu jūsų įmonės ir internetinės svetainės pavadinimai yra skirtingi pagalvokite gal vertėtų užregistruoti domeną abiem pavadinimais.  
  • Taip pat, be leidimo domeno pavadinime draudžiama naudoti kitų prekinių ženklų pavadinimus, juridinių asmenų vardus, kūrinių pavadinimus.  

Kas yra hostingas? 

Domenas kas tai temą jau aptarėme. O kas yra hostingas?  

Hostingas tai yra virtuali erdvė, įprastai nuomojama iš tiekėjo, kur yra palaikomas jūsų internetinės svetainės veikimas serveryje.  

Paprastai tariant neturint hostingo paslaugos nebus ir jūsų internetinės svetainės. Hostingo paslaugos teikėjų yra daugybė tiek užsienyje, tiek Lietuvoje.  

Patarimas – jeigu dar tik pradedate veiklą e-komercijoje ir nesate patyrę šioje srityje geriau rinkitės lietuviškus hostingo paslaugos teikėjus, taip bus paprasčiau.  

Dar vienas akcentas – jeigu vis tik jūsų planuojama veikla nebus orientuota į Lietuvą ir gal netgi ne į Europos žemyną, tokiu atveju rinkdamiesi tiekėją hostingo paslaugoms atkreipkite dėmesį ar tiekėjas turi serverius jums aktualiose vietovėse. 

Yra galimybė hostingo ir domeno paslaugas pirkti iš vieno ir to pačio tiekėjo. Taip būtų patogiau, nes bet kuriuo atveju į hostingo serverį reikia perkelti turimą domeną.  

Šiek tiek apie hostingo rūšis 

Jų yra kelios. Aptarkime kokios. 

Shared hostingas. Bene labiausiai paplitusi hostingo rūšis. Toks hostingas reiškia, kad viename serveryje bus talpinamos kelių skirtingų klientų svetainės. Kainos už tokią paslaugą gali svyruoti nuo kelių iki keliolikos eurų mėnesiui. 

Shared hostingas yra viena paprasčiausiai valdomų hostingo formų, tačiau ir mažiausiai apsaugota. Tai reiškia, kad jūsų turima internetinė svetainė gali strigti, užlūžti, dėl to, kad paslauga naudojatės kartu su kitais kolegomis.  

Įprasta praktika, kad shared hostingo tipo serveriuose yra talpinama daugiau nei dešimties klientų tinklalapiai tad toks skaičius besinaudojančių paslauga ir sukelia trikdžius. Tikėtina, kad aptarnaujantis personalas puikiai atliks savo darbą, pagelbės jums ir operatyviai spręs iškilusias problemas.  

VDS – virtualus dedikuotas serveris – tai saugesnė ir brangesnė alternatyva, tačiau kartu ir turinti daugiau galimybių.  

Koks skirtumas nuo shared hostingo paslaugos? VDS vartotojai gauna pilną serverio kontrolę. Bet minusas toks, kad reikės atlikti tam tikrus serverio konfigūravimo darbus ir administruoti pačiam, o tam reikia Linux programavimo žinių.    

Kam tiktų toks hostingo tipas? Tiem, kas turi didesnius klientų srautus, sudėtingesnius projektus.  

Dedikuotas serveris – tai yra atskiras serveris su pilna kontrolės sistema. Dažniausiai skirtas itin sudėtingiems procesams. Tiesa, kad tokio tipo serverius naudoja ir tie, kas patys planuoja pardavinėti VDS ar shared hostingo paslaugas.   

Tikimės, kad šis įrašas padėjo jums suprasti domenas kas tai, kas yra hostingas, kodėl norint užsiimti e komercija reikia domeno bei hostingo paslaugų ir kuom skiriasi domenas nuo hostingo. 

Mūsų agentūra teikia ir svetainių kūrimo paslaugas, jeigu vis tik internetinės svetainės kūrimą norite patikėti profesionalams, kviečiame susisiekti su mumis konsultacijai.