fbpx

Daugelis naudingos informacijos šiai dienai masiškai įkeliama į internetą. Svetainės kūrimas vis populiarėja, kadangi svetainėje galima ne tik reprezentuoti įmonės teikiamas paslaugas, bet ir parduoti produktus. Šiandien vis daugiau žmonių atkreipia dėmesį į informacinių technologijų sritį, tai ypač dinamiška, tiksli, bet kartu ir kūrybinga sritis. Tiesa ta, kad svetainės kūrimas ir informacinės technologijos reikalauja žinių. Nusprendusiems išbandyti jėgas kuriant svetainę, natūraliai kyla klausimas – nuo ​​ko pradėti? Svetainės kūrimas, kaip ir bet kuris darbas, turi būti atliekamas kruopščiai, o interneto svetainės kūrimas atsakingas procesas, kuris lemia matomumą internete. Svetainės kūrimas svarbus aspektas, tai yra kelias į jūsų verslo sėkmę ir pajamas, kuriomis galėsite didžiuotis. Jei galvojate apie svetainės kūrimą, bet nežinote nuo ko pradėti arba neturite programavimo žinių, šis straipsnis kaip tik jums. Taigi, svetainės kūrimas nuo ko pradėti?

Svetainės kūrimas nuo ko pradėti? Pagrindiniai žingsniai sėkmingo elektroninio verslo link

Kad jums būtų lengviau suprasti, kam reikalingas svetainės kūrimas, kaip sukurti svetainę, išsamiai aptarsime ir išanalizuosime kiekvieną etapą:

Nuo ko prasideda svetainės kūrimas?

Kiekvienos svetainės kūrimas turėtų prasidėti nuo domeno vardo pasirinkimo ir registravimo. Rinkdamiesi domeną turite visišką laisvę, tačiau reikia atsižvelgti į keletą labai svarbių aspektų. Geras domeno vardas turėtų būti tiesiogiai susijęs su svetainės turiniu arba jūsų prekės ženklu, svarbu, jog būtų lengva prisiminti domeno vardą ir jis būtų trumpas. Turėtų būti ir lengva rašyti (reikėtų vengti sudėtingos rašybos ir tarimo žodžių). Skaičiai ir brūkšneliai „-“ nerekomenduojami. Svetainės kūrimas yra procesas, kuriame reikia turėti žinių, dėl to nepamirškite konsultuotis su profesionalais, jei nuspręsite darbą atlikti patys. 

Supraskite savo svetainės tikslą ir auditoriją, tuomet svetainės kūrimas bus lengvesnis

Svetainės kūrimas nuolat populiarėja, yra begalė skirtingų svetainių, tokių kaip: tinklaraščiai, reprezentacinės svetainės, skelbimų portalai, naujienų portalai, elektroninės parduotuvės, socialiniai tinklai ir kt. Kodėl svarbu žinoti savo svetainės modelį? Kiekvienas sprendimas yra pagrįstas tam tikrais įrankiais, o svetainės kūrimas susideda iš mažų, tačiau svarbių žingsnių, kurie padeda plėtoti verslą. 

Svetainės kūrimas: apie ką ir kaip?

Svetainės kūrimas susideda iš įvairių etapų. Prisiminkite, kad pasirinkus svetainės šabloną toliau reikėtų pagalvoti kokią struktūrą jai parinksite, tam, kad klientui būtų patogu naršyti, informaciją paprastą ir greita surasti, bei norėtusi grįžti ir kitą kartą.

Prieš pereidami prie kito žingsnio, turite atlikti konkurentų analizę, o jei norite, viską už jus gali padaryti profesionalai, kadangi jie savo darbą atlieka geriausiai. Svetainėje vertėtų kurti kokybišką turinį, tekstus, skirti tam dėmesio, pasirinkti atitinkamą sitilistiką ir jos laikytis. Taip bus išlaikomas vientisumas. Koncepcija ir struktūra yra jūsų svetainės pamatai, dėl to reikia tam skirti laiko.

Svetainės kūrimas ir turinio plėtojimas yra neatsiejami vienas nuo kito

Svetainės kūrimas yra procesas, kuomet pasitelkiamas akį traukiantis turinys, todėl internetinėje svetainėje reikia pateikti tikslią ir išsamią informaciją. Daug informacijos nereiškia, kad jūsų turinys teikia maksimalią naudą. Svarbu informaciją pateikti kuo aiškiau. Šiandien žmonės neturi nei laiko, nei noro skaityti ilgus literatūros kūrinius. Unikalus, išskirtinis svetainės turinys visada lankomas dažniau ir teikia daugiau naudos. Konkurentų svetainės teksto plagijavimas gali pakenkti jūsų reputacijai, o paieškos milžinai, tokie kaip „Google“, savo algoritmuose naudoja tekstų identifikavimą, todėl plagijavimas gali labai pakenkti. Neribokite savo kūrybiškumo, o jei jums stinga idėjų visuomet galite kreiptis į profesionalus, kurie padės pritraukti didesnį srautą lankytojų, sukurdami profesionalius tekstus jūsų svetainei. Juk informacija apie verslą ir teikiamas paslaugas yra jūsų išskirtinumas ir vizitinė kortelė, kuri atspindi, kur esate klientų akyse. Skirtingi vaizdai ir paveikslėliai kiekvienam lankytojui turėtų perteikti žinią apie kokybę, patikimumą, patogumą ir šiuolaikišką požiūrį. 

Iki šiol viskas atrodo aišku ir paprasta, galvojate, kad viską galėsite atlikti pats? Jei norite aukštos kokybės ir kad klientai jus rastų internete, kreipkitės į profesionalus, kurie padės jums pasiekti matomumą ir visą kruopštumo reikalaujantį darbą atliks už jus. 

Svetainės kūrimas nuo ko pradėti?

Pradėkime nuo tokių paprastų, bet svarbių dalykų kaip konkrektūs, apibrėžti bei pamatuojami laike tikslai, kurių bus siekiama naujosios svetainės pagalba. Apsvarstykite kaip sieksite šių tikslų.

Šiandien egzistuoja nemažai turinio valdymo sistemų, kurios palengvina visą nuosavos svetainės vystymo ir valdymo procesą net ir neišmanant programavimo. Kiekviena turinio valdymo sistema turi savo ypatybes, stipriąsias ir silpnąsias puses, tad profesionalas parinktų jūsų konkrečiam atvejui tinkamiausią variantą.

Apgalvokite, kokia struktūra būtų geriausia jūsų svetainei.

Svetainės išvaizda – taip pat svarbu pasirinkti temą, kuri būtų patraukli ir patogi klientui bei atitiktų jūsų verslo idėją bei poreikius.

Skirkite dėmesio pirmająm puslapiui – jis bus kaip jūsų vizitinė kortelė. Pirmas įspūdis turi būti toks, kad vartotojui kiltų paskata naršyti toliau.

Įvairūs įskiepiai praplėstų jūsų svetainės funkcionalumą, tad pagalvokite ir apie juos. Įskiepis yra toks įrankis, kurio pagalba galima pagerinti, papildyti savo internetinį puslapį įvairiomis funkcijomis net ir neturint programavimo žinių.

Neignoruokite ir svetainės apsaugos nuo kenkėjų. Ne tik įsidiekite SSL sertifikatą, bet ir pasirūpinkite kitais klientų duomenimis jei juos renkate ar užsiimate prekyba.

Turinio valdymo sistemos pasirinkimas

Turinio valdymo sistema arba kitaip TVS tai yra programinė įranga, kuri net ir neturint specifinių programavimo žinių leidžia patiems tvarkyti savo svetainės informaciją. TVS sudaro įvairiausi programiniai įrankiai, kurie ir supaprastina informacinių sistemų, tiek grafinių, tiek tekstinių, valdym. Keisti turinį, kažką kurti tuomet galima be programavimo žinių.

Aptarsime kelias pačias populiariausias pasaulyje turinio valdymo sistemas.

Pirmiausia į galvą, turbūt, ateina WordPress. Kodėl ši Sistema tokia populiari?

  • Įdiegimas greitas ir paprastas
  • Turi gausybę nemokamų šablonų
  • Lengva rasti bet kokią reikalingą informaciją internete, nes yra populiari visame pasaulyje
  • Paprasta administruoti
  • Lengva diegti įskiepius neturint programavimo žinių

Joomla – geras pasirinkimas tiems, kas rašo tinklaraščius. Funkcionali, patogiai valdoma, nesudėtinga priežiūra. Tinka ir reklaminimas puslapiams kurti, taip pat siūlo daug dizainų įskiepių ir kita.

Drupal – ši Sistema yra panaši į Joomla ir WordPress, tačiau pats svetainės kūrimo procesas yra kiek sudėtingesnis.

Shopify – ši TVS yra orientuota į elektronines parduotuves kaip jau ir kalba pats jos pavadinimas. Didelis funkcionalumas, įvairiausios integracijos, pasirūpinta techiniais sprendimais, saugumu. Naudojimas nesudėtingas.

Aptarėme tik pačias populiariausias TVS. Tinkamiausią sprendimą jums padėtų priimti specialistas.

Svetainės kūrimas, kada jis bus patogus lankytojams?

Puslapio logika (backend) leidžia keisti puslapį, kai tenkinamos sąlygos, tai padaryti yra sudėtinga, dėl to dažniausiai pasitelkiamas svetainės kūrimas. Ką tai reiškia? Pavyzdžiui, žmogus užsiregistruoja ir kompiuterio ekrane atsiranda naujos kategorijos, kuriose informaciją galima keisti pagal asmeninius pageidavimus. Tam, kad svetainė veiktų tinkamai ir lankytojai iš jos išsineštų teigiamą patirtį ir dar čia sugrįžtu, geriausia būtų šiuos darbus patikėti profesionalams.

Svetainės kūrimas yra sudėtingas procesas, tačiau reikia pradėti nuo idėjos, domeno registravimo ir tinkamos pagalbos paieškos. Kiekvienas iš aukščiau išvardintų punktų yra labai svarbus jūsų svetainės įvaizdžiui. Svetainės esmės žinojimas užtikrins teisingą internetinės sferos plėtrą, koncepciją, o struktūra padės sutaupyti jūsų klientų laiką, tinkamas web dizainas padės atspindėti pasitikėjimą ir rafinuotą skonį, o svetainės turinys atsakys į jūsų klientų klausimus. Kiekvienas apgalvotas žingsnis bus jūsų sėkmės vadovas, dėl to kreipkitės į profesionalus.

Jei nusprendėte, kad jums reikalingas profesionalus svetainės kūrimas, turite suprasti, jog svetainę sukurti pačiam nėra lengva, bet įmanoma. Tačiau jei norite kokybės, pasirinkite profesionalų paslaugas. Neseniai vienas populiarus užsienio portalas mus pripažino ir paminėjo kaip vieną iš TOP svetainių kūrėjų įmonių, todėl galite kreiptis, jei vertinate profesionalų paslaugas ir norite aukštos kokybės.