fbpx

Kai tik pradedate galvoti apie internetinį puslapį savo verslui, turbūt, kitos į galvą atėjusios mintys būna tokios kaip: kiek kainuoja internetinių puslapių kūrimas? Kiek man reikės investuoti, kad atsipirktų puslapių kūrimas? Kokios mano turimo biudžeto dalies pareikalaus internetinio puslapio kūrimas bei po to sekanti jo priežiūra?

Deja, bet greito ir vienareikšmiško atsakymo į šiuos klausimus – nėra. Internetinių puslapių kūrimas, kainos, priklauso nuo įvairių faktorių, pavyzdžiui, jūsų lūkesčiai, internetinės svetainės funkcionalumas, projekto sudėtingumas, industrija, kurioje dirbate, kas jums teiks puslapių kūrimo paslaugą, taip pat ir nuo terminų – jeigu svetainių kūrimas jums reikalingas čia ir dabar tai kainuos brangiau, nes prioritetinis projektas reikalauja daugiau išteklių, jeigu galite truputį palaukti – kaina vėl bus kitokia, bei dar kitų niuansų. Vis augantis poreikis verslams turėti savo internetinę svetainę jų kūrėjus priverčia nuolat domėtis naujovėmis ir tendencijomis bei tobulinti internetines svetaines. Vartotojams tai išeina į naudą – naršymo patirtis tampa vis sklandesnė, svetainės greitesnės ir paprastesnės naudoti, jų pritaikymas mobiliesiems įrenginiams per pastaruosius keletą metų taip pat žymiai pagerėjo. Bet visa tai taip pat įeina į paslaugos internetinės svetainės kūrimas kainą.

Internetinių puslapių kūrimas atvėrė vartus prekybai – dabar tai yra bene pagrindinis pardavimo ir apskritai rinkodaros įrankis jūsų verslui. Tikėtina, kad ką klientas padarys pirmiausia, tai susipažins, išnagrinės jūsų internetinę svetainę, o tada kreipsis dėl prekių ar paslaugų.

Internetinių puslapių kūrimas – nuo ko pradėti?

Pirmiausia ką reikėtų padaryti supratus, kad atėjo laikas turėti savo internetinį puslapį tai išsigryninti kuo aiškesnę viziją. Ar jums reikia paprasto dizaino, informacinio pobūdžio internetinės svetainės, internetinės svetainės su unikaliu dizainu ar reikia elektroninės parduotuvės. Nes kiekvienas internetinės svetainės kūrimas pareikalauja vis kitokių procesų tad ir kaina dėl to kinta bei skiriasi.

Pavyzdžiui, ką tik paminėti pavyzdžiai – informacinio pobūdžio internetinių puslapių kūrimas ir elektroninės parduotuvės kūrimas. Elektroninei parduotuvei reikia įvairių integracijų: atsiskaitymo, pristatymo ir kita, ko tik pareikalaus jūsų projektas. Toks projektas užtruks ilgiau bei jo įgyvendinimui reikės skirti daugiau resursų.

Su informacinio pobūdžio internetine svetaine viskas paprasčiau – tai puslapis, kuris suteikia vartotojams pagrindinę informaciją apie jus, jūsų veiklą, prekes ar paslaugas. Tokių internetinių puslapių kūrimas bus paprastesnis, greitesnis tad ir kaina bus kitokia.

Kurti pačiam, rinktis laisvai samdomą specialistą ar patikėti agentūrai?

Kokie būtų skirtumai, privalumai bei trūkumai internetinį puslapį kuriantis pačiam, samdant tam frelancerį ir naudojantis agentūros paslaugomis?

Visų pirma, kas tikrai įeina į paslaugos internetinių puslapių kūrimas kainą tai serverio ir domeno paslaugos (jūsų internetinės svetainės vardo registravimas bei vieta, kur talpinama ir laikoma jūsų internetinė svetainė).

Ar internetinių puslapių kūrimas man pačiam įveikiama užduotis?

Tinklapių kūrimas pačiam naudojant šabloną, dažniausiai, yra pigiausias pasirinkimas, matuojant pinigais. Nes čia jums kainuos daugiausia laikas. Taip pat įvairius iškilusius nesklandumus nebus taip paprasta ir greita išspręsti. Įsivertinkite, kad kiekvieną valandą kol jūsų internetinis puslapis neveiks, klientai turės galimybę atrasti jūsų konkurentus. 

Kitais žodžiais tariant – kuo mažiau internetinių puslapių kūrimas kainuos pinigų – tuo daugiau tai kainuos laiko ir kantrybės. Tikėtina, kad idealus galutinio varianto savarankiškai pasiekti nepavyks, nes gali prireikti, pavyzdžiui, papildomo funkcionalumo, kurį įdiegti galės mokantys programuoti.

Frelanceris ar agentūra?

Kitas būdas, norint turėti savo internetinį puslapį, yra pasinaudoti laisvai samdomo specialisto paslaugomis. Laisvai samdomi specialistai turi labai skirtingus įgūdžius ir patirtis, tad ir kainos čia labai skiriasi. Labai rekomenduojama laisvai samdomo specialisto ieškoti pagal patikimas rekomendacijas. Kaina taip pat priklausys ir nuo jūsų norimo projekto specifikos.

Patikimas laisvai samdomas specialistas gali sukurti jums sklandžiai veikiančią ir estetiškai atrodančią svetainę, tačiau tokie specialistai neretai vienu metu turi bent kelis projektus, tad jų teikiamas internetinių puslapių kūrimas gali trukti kiek ilgiau.

Trečias būdas – samdyti agentūrą su patyrusiais specialistais. Internetinių puslapių kūrimas naudojantis agentūros paslaugomis būtų brangiausias iš trijų aptartų, bet darbas su agentūra yra kur kas daugiau nei tik dizaino sukūrimas. Specialistai vienodai skirs dėmesio ir turiniui, ir dizainui, ir vartotojų patirčiai, ir kitiems elementams. Agentūra gali pasiūlyti jums visą strategiją, kuris padės sukurti konkurencingą ir matomą internetinį puslapį. Darbas su agentūra visada patikimesnis. Argi tai nėra kokybės garantas, kai, pavyzdžiui, internetinių svetainių kūrimas yra vykdomas agentūrų, kurios jau susilaukė ir tarptautinio pripažinimo

Kalbant apie kainas tokioje srityje kaip tinklapių kūrimas rėmų, galima sakyti, nėra – tai gali kainuoti kelias dešimtis eurų (nes mokame už hostingo bei domeno paslaugas) jeigu sugebėsite savo projektą įgyvendinti patys.
Gali kainuoti ir tūkstančius eurų jeigu internetinių puslapių kūrimas bus vykdomas pagal specialiai jums sukurtą dizainą, su unikaliais įskiepiais, išskirtinėmis funkcijomis ir kitais jums kuriamais įrankiais ir paslaugomis. 

Kodėl internetinių puslapių kūrimas 2022 metais pabrango?

Kaip ir visa kitą ekonomikoje taip ir internetinių svetainių kūrimas pavaldus paklausos ir pasiūlos dėsniui. Kuomet internetas buvo dar palyginti naujas įrankis, verslai taip nesureikšmino svarbos turėti savo internetinį puslapį, dar nebuvo žinoma koks tai galingas ir vertingas įrankis pardavimuose todėl ir internetinių puslapių kūrimas kainavo mažiau. Tam nebuvo tokios paklausos, kokią turime dabar, o ir verslai nenorėjo mokėti didesnių kainų.

Šiandien situacija kitokia – tinklapių kūrimas yra vienas pirmųjų dalykų apie ką svarsto žmogus, norintis pradėti savo verslą. Verslininkai kartais net ir savo prekinio ženklo pavadinimus adaptuoja taip, kad tik geriau žiūrėtųsi internetinės svetainės adresas. Bet padidėjusi paklausa nėra vienintelis išaugusias kainas sąlygojęs veiksnys.

Šiandien internetinių puslapių kūrimas, visi procesai susiję su tuo ir pačios svetainės yra tobulesnės nei buvo bet kada anksčiau. Per laiką internetinių puslapių kūrėjai ištobulino savo įgūdžius ir įgavo prieigas prie daugybės įrankių bei žinių, kurie padeda kurti nepriekaištingas internetines svetaines.

Ir čia susidaro įdomi situacija – viena vertus, dabar internetinių svetainių kūrimas yra paprastas ir greitas procesas kaip niekada. Norint susikurti paprasto dizaino internetinį puslapį. Nes norint sukurti aukštos kokybės, išskirtinius įrankius arba dizainą turinčią internetinę svetainę teks dirbti daugiau nei bet kada anksčiau. O taip pat ir reikalavimai optimizuotai svetainei tapo kur kas griežtesni, greitis, pasiekiamumas, teigiama vartotojų patirtis kur kas svarbesnė nei buvo anksčiau.

Internetinė svetainė sukurta, kas toliau?

Kai internetinių puslapių kūrimas bus įgyvendintas reikėtų nepamiršti pasirūpinti ir jų priežiūra. Geriems rezultatams pasiekti reikalingas nuoseklus internetinio puslapio atnaujinimas, tobulinimas bei SEO optimizacija. Tai padaryti yra lengviau kuomet dirbama su agentūra, kuri jau pažįsta jūsų kuriamą produktą. Iš pirmo žvilgsnio gali skambėti, kad internetinio tinklapio kūrimas yra brangu, bet prisiminkite, kad gerai veikianti svetainė atneš ir klientus jūsų verslui. Internetinė svetainė tai tarsi darbuotojas, kuris pardavinėja jūsų prekes ir paslaugas dieną naktį, nuosekliai reklamuoja ir pristato jūsų verslą potencialiems klientams. Naudojant tinkamus įrankius šis darbuotojas nuolat tobulėja, jam nereikia darbo užmokesčio, jis neserga ir neina atostogų. Pridėjus SEO optimizaciją, tai gali būti geriausias jūsų „pasamdytas darbuotojas“. 

Jeigu susipažinę su visais čia paminėtais niuansais manote, kad internetinių puslapių kūrimas tebūnie geriau atliekamas profesionalų – galite susipažinti su mūsų teikiamos paslaugos čia – puslapių kūrimas

Kadangi šio straipsnio tema yra apie tai, kiek kainuoja puslapių kūrimas 2022 metais, o mūsų agentūra atvirai viešina svetainių kūrimo ir kitų paslaugų kainas, tad jas galite pamatyti paspaudę ant šių nuorodų: 

internetinių puslapių kūrimas 

internetinių parduotuvių kūrimas 

SEO optimizacija