fbpx

SEO tekstų rašymas

Kas yra SEO tekstai? Kuom jūsų verslui svarbus SEO tekstų rašymas? Šiame įraše pabandysime atsakyti į pagrindinius klausimus susijusius su tema seo tekstų rašymas.

Pradėkime nuo to, kad ir kokios informacijos bei produktų jūs ieškotumėte – ar tai būtų restorano rekomendacija, ar knygų klubas jūsų mieste, ar geriausia masažo specialistė – jūs paieškas pradėsite Google paieškos sistemoje. Tikėtina, kad pirmame puslapyje ieškosite ir kliausitės rasta informacija. Tad kiekvienas verslas nori būti pirmame puslapyje. Čia ir prasideda SEO tekstų rašymas bei kiti su SEO susiję dalykai.

Kas yra SEO tekstas?

Prieš atsakant į klausimą kas yra SEO tekstų rašymas ir SEO tekstai bei kuom tai skiriasi nuo įprasto teksto, išsiaiškinkime kas yra SEO.

SEO yra angliškos frazės search engine optimization trumpinys. Tiesiogiai išvertus tai būtų  paieškos sistemos optimizavimas. Mums žinomiausios paieškos sistemos yra Google, Yahoo, Bing. Paminėsime, kad Google paieškos sistema yra populiariausia pasaulyje. SEO optimizacija skirta pritaikyti jūsų elektroninę parduotuvę arba internetinį puslapį paieškos sistemai. Kuomet parduotuvė ar internetinė svetainė yra pritaikyta paieškos sistemai atsiranda daug didesni šansai, kad klientai ją greičiau ras paieškos sistemoje pagal raktinius žodžius.

SEO tekstai – tai sklandūs, unikalūs, tam tikro ilgio ir tam tikros specifinės tematikos tekstai, kuriuose tinkamai, natūraliai ir įtraukiai akcentuojami reikiami raktiniai žodžiai. Tekstų rašymas yra viena sudedamoji SEO paslaugos dalių.

SEO tekstai – į ką svarbu atsižvelgti?

Pateiksime kelis momentus, kurie yra svarbus pačiam naudojantis ar teikiant paslaugą SEO tekstų rašymas.

Specifika – SEO tekstų rašymas yra atliekamas laikantis tam tikrų reikalavimų.

SEO tekstai turi būti unikalūs – dar niekada internete nepublikuoti ir jokių būdų ne kopijuoti tekstai. Kodėl SEO tekstai turi būti unikalūs? Nes Google vis tiek “pamatys”, kad tai yra jau kažkokio publikuoto teksto kopija ir tuomet jūsų tekstas nebeturės vertės. Jeigu tekstą pirkote ir jums kyla abejonių dėl jo autentiškumo, geriau pasitikrinkite (pavyzdžiui, iš kelių teksto vietų nukopijuokite neilgą frazę ir įveskite ją į Google paieškos sistemą, skaitykite ir vertinkite gautus rezultatus).

Paskirtis – tekstas turi būti skirtas tiek paieškos sistemai, tiek žmogui – tai reiškia naudingas ir lengvai skaitomas. Šią sąlygą ne visada bus lengva įgyvendinti, tačiau pasitelkus kūrybiškumą SEO tekstų rašymas gali daugybę temų paversti įdomiomis arba apie tam tikras temas bent jau suteikti naudingos informacijos.

Įrodymas, kad SEO tekstų rašymas pavyko ir pasisekė būtų tai, kad kiti interneto vartotojai, savarankiškai savo internetinėse svetainėse talpintų nuorodą į jūsų SEO tekstą. Toks dalinimasis SEO tekstais socialiniuose tinkluose bei kitose internetinėse svetainėse yra reikšmingas SEO optimizacijos procese.

Tema – tokia kokią diktuoja reikiami raktiniai žodžiai, turinys naudingas, šviečiamasis bei įtraukiantis.

Akcentas – jūsų temai svarbūs raktiniai žodžiai. Paieškos sistemai tai padės atrasti jūsų internetinę svetainę, klientams įsigilinti į jiems aktualią temą.
Raktinius žodžius reikėtų naudoti ir puslapio antraštėje, ir paragrafų antraštėse, be abejo ir pačiame tekste, idealu domeno varde (URL), nuotraukų pavadinimuose, meta aprašymuose, vidinėse ir išorinėse nuorodose bei kita.
Bet kuriuo atveju, teksto perkrauti raktiniais žodžiais nereikia, viskas turi skambėti natūraliai ir organiškai, nes rašome ne Google robotams, bet savo klientams, kurie tikisi tekste rasti atsakymus į jiems aktualius klausimus.

Ilgis – vidutiniškai tekstą turėtų sudaryti apie 1000 žodžių. Žinoma, SEO tekstų rašymas nebus vienodas visoms temoms, tad čia pateikiamas tik vidurkis. Kiekviena situacija unikali ir gali reikalauti ir ilgesnių ir trumpesnių tekstų.

Kodėl SEO tekstų rašymas svarbu?

Gerai parašytas tekstas padeda parduoti. Jau per pirmas kelias minutes užsukus į internetinę svetainę ar parduotuvę galima susidaryti nuomonę iš esmės apie visą verslą, kurio puslapyje ir lankotės. Apsipirkimo patirtį formuoja svetainės kokybiniai rodikliai tokie kaip greitis, vizualinė dalis, patogumas naviguojant ir, žinoma, tekstai.

Jeigu grįžti truputį atgal į praeitį, anksčiau SEO tekstų rašymas labiau buvo skirtas Google paieškos sistemai, tad nei tie tekstai buvo informatyvūs, nei naudingi vartotojui, nei parduodantys, nei apskritai patogūs skaityti. Tai buvo tiesiog tekstų blokai, prikišti reikalingų raktinių žodžių. Tačiau paieškos sistemų reikalavimai SEO optimizacijai nuolat kinta, tad ilgainiui SEO tekstų rašymas tapo kur kas kokybiškesnis ir tai suprantama, nes SEO tekstai matomi ne tik Google robotams, bet ir klientui, tad tai tampa proga išryškinti produkto ar paslaugos vertę, papasakoti istoriją, suteikti emocijų, atsakyti į klientams kylančius klausimus (tą sužinome atlikę raktinių žodžių tyrimą) ir generuoti organišką lankytojų srautą į jūsų internetinį puslapį / elektroninę parduotuvę. Rezultate jūsų internetinė svetainė organiškai atsiduria aukštose Google paieškos sistemos pozicijose.

SEO tekstų rašymas yra skirtas pirmiausia pasiekti vartotoją, tada patenkinti jo informacinius poreikius ir galiausiai sudominti (parduoti).

Atkreipkite dėmesį į meta aprašymus – jos vartotojas mato jau paieškoje. Meta aprašymai yra pagalba klientui – greičiau rasti jūsų puslapį su jam reikalinga informacija / produktu. Šie SEO tekstai yra trumpi, turi aiškiai ir talpiai atspindėti puslapio turinį ir be abejonės turėti kažkokį kabliuką, kuris skatintų klientą užsukti.

Kategorijų aprašai – šie SEO tekstai skirti vartotojui – kad geriau suprastų produkto savybes, privalumus ir kitą reikalingą ar dominančią informaciją, pvz, gamybos / panaudojimo technologijas, išskirtinumą ir panašiai. Ir žinoma šie tekstai turėtų skatinti vartotoją jūsų prekę / paslaugą įsigyti. Čia yra vieta, kur jūs galite pateikti savo prekės / paslaugos pridėtines vertes, pagrįsti kainą.

Tinklaraščio įrašai – šie SEO tekstai labiau orientuoti į specifines užklausas, tad padeda gerinti puslapio reputaciją, padidina vartotojų pasitikėjimą internetiniu puslapiu. Klientai vertina galimybę apie įmonę sužinoti daugiau, pažinti prekinį ženklą, jo vertybes (tai ypač tapo aktualu dabartiniame pasauliniame kontekste), įvaizdį, prioritetus, gal net pamatyti kokie žmonės slypi už prekinio ženklo. SEO tekstų rašymas pasitelkiant tinklaraštį yra puiki erdvė tam.

SEO tekstai nėra įprastas tekstų rašymas

Taigi, kuom skiriasi SEO tekstų rašymas ir kitokių tekstų rašymas?

Kad ir kaip literatūriškai ar kūrybiškai būtų aprašytos jūsų prekės, paslaugos ar kategorijos svarbiausia, kad klientai gautų atsakymus į jiems rūpimus klausimus (kodėl pirkti būtent čia? Ar man tikrai tai bus naudinga? Koks šios prekės / paslaugos išskirtinumas ir panašiai). SEO tekstai yra orientuoti į tokias specifines vartotojų užklausas, kurias nuspėjame tyrinėdami vartotojų pateiktus raktinius žodžius. Tas užklausas, raktinius žodžius natūraliai įliejame į tekstą. Kitais žodžiais tariant, SEO tekstai yra konstruojami pagal raktinius žodžius ir jo tikslas yra atsakyti į klientui aktualius klausimus.

SEO tekstų rašymas nėra itin sudėtingas procesas. Tik jis reikalauja įsigilinimo į aprašomą sritį bei mokėjimo žongliruoti raktiniais žodžiais. Taip pat, tekstų rašymas, kuris yra paremtas siauresniais raktiniais žodžiais ar jų junginiai, į internetinę svetainę atveda konkretų poreikį turinčius klientus. Todėl skiriame dėmesio tekstų kokybei ir vizualiniam pateikimui, pvz:

  • pagrindines mintis paryškiname
  • naudojame paprastesnius, suprantamus terminus
  • skaidome teiginius punktais
  • formuojame pastraipas
  • dedame vizualinės informacijos

Vartotojai įprastai skaidydami ieško esminių akcentų, kitaip sakant, skenuoja tekstą ir tada sprendžia ar jis yra jiems tinkamas ar vis tik atsakymų į jų klausimus čia nėra. Tad mes jiems ir suteikiame malonią skaitymo patirtį vengdami vientisų tekstų blokų ir tekstą kaip tik padarome lengvai ir patogiai skaitomą.

Jeigu perskaičius šį straipsnį dar liko klausimų tema SEO tekstai arba apie kitas SEO paslaugas kviečiame daugiau paskaityti čia bei susisiekti su mumis. Mūsų agentūra yra įvertinta ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje.