fbpx

Šiais informaciniais, technologiniais laikais viskas sparčiai keliasi į internetą. Internetinės svetainės tampa neatsiejama verslo dalis, ypač norint, kad verslas augtų ir nestovėtų vietoje. Šiuo atveju mums gali pagelbėti turinio valdymo sistema (TVS), ypatingai, jeigu nenorime didelių investicijų. Taigi, kas tai yra? 

Turinio valdymo sistema, sutrumpintai vadinama TVS (angl. CMS – content managment system) – tai yra virtuali erdvė, kurioje vartotojas, neturėdamas specialių techninių (programinių) žinių gali kurti, valdyti, redaguoti internetinės svetainės turinį. Paprastai kalbant – tai įrankis, kuris padės lengvai sukurti internetinę svetainę, net jeigu nesate programuotojas. Žinoma, jūs galite kreiptis į įmones, kurios šį darbą padarys už jus, mes taip pat siūlome tokią paslaugą, tačiau taip pat puikiai suprantama, kad ne kiekvienas nori ir gali investuoti į tai. Tad jeigu jūs esate vienas tokių, tuomet šis straipsnis jums bus tikrai naudingas.  

Kaip veikia turinio valdymo sistema (TVS)? 

Nors turinio valdymo sistemų yra ne viena, bet viena iš populiariausių yra “WordPress”. Jeigu nors kartą domėjotės internetinių svetainių kūrimu, tuomet tikrai būsite girdėję šį pavadinimą. Kad būtų galima lengviau paaiškinti, kaip veikia turinio valdymo sistema (TVS), panaudosime “WordPress” sistemą, kaip pavyzdį.  

Sutiksite su mumis, jog kokybiškas, įdomus, prikaustantis dėmesį internetinės svetainės turinys yra vienas iš svarbiausių kriterijų ne tik verslo atstovams, reprezentuojantiems savo paslaugas ar produktus, tačiau ir mums, vartotojams. Tokio turinio kūrimas reikalauja daug laiko, darbo bei pastangų. Tad jeigu neturite turinio valdymo sistemos, jums reikės parašyti statinį HTML failą ir įkelti jį į serverį. Skamba išties sudėtingai, tačiau naudojant turinio valdymo sistemą “WordPress” jums tereikės parašyti turinį sąsajoje, kuri labai panaši į visiems gerai pažįstamą “Microsoft word”. Taip pat norint įkelti nuotraukas, paveikslėlius ar vaizdo įrašus, juos galite įkelti naudojantis turinio valdymo sistemos (TVS) medios biblioteka, kurios pagalba šią užduotį atliksite kur kas greičiau ir patogiau. Tai neabejotinai yra lengvesnis variantas, kuris sutaupys jums brangaus laiko.  

Bandant įsivaizduoti interneto svetainės kūrimą, dažnas mintyse nupiešia vaizdinį, kaip programuotojo kompiuterio ekranas mirga nuo įvairiausių skaičių kombinacijų, kodų. Ir žinoma, jog kiekvienos internetinės svetainės pagrindas yra tam tikras kodas. Tačiau naudojantis turinio valdymo sistema (TVS) jums nereikia pradėti kurti svetainės nuo “nulio”, jūs galite sutelkti visą savo dėmesį į kūrybiškesnius internetinės svetainės procesus, tokius kaip: tekstinio ir vizualinio turinio kūrimas, taip pat pradėti rūpintis savo būsimos svetainės skaitmenine rinkodara/marketingu.   

Kaip pasirinkti turinio valdymo sistemą (TVS)? 

Jeigu nusprendėte kurti interneto svetainę, naudojantis turinio valdymo sistema (TVS), tuomet pirmas jūsų žingsnis turėtų būti – atlikti turinio valdymo sistemų tyrimą. Štai keli patarimai jums, kokių funkcijų turėtumėte ieškoti:  

  • Galinga, turinti daug funkcijų turinio sudarymui programa.  
  • Pagrindinės turinio valdymo sistemos (TVS) funkcijos, tokios kaip galimybė pridėti, redaguoti ar skelbti turinį, įtraukiant vartotojo vaidmenis. Vartotojo vaidmenys yra tokie: 
  1. Administratorius, kuris turi prieigą prie visko, tai yra jam svetainėje nėra jokių apribojimų, jis gali paskelbti įrašus, redaguoti, trinti, jam visos funkcijos yra pasiekiamos. 
  2. Autorius, kuris turi prieigą prie savo straipsnių, gali juos redaguoti, skelbti, tačiau neturi prieigos prie jokių kitų funkcijų, kurios nesusijusios su straipsnių rašymu. 
  3. Leidėjas, kuris turi prieigą prie straipsnių, komentarų, puslapių ir kita, bet jis negali naudotis nustatymų ar papildinių funkcija. 

Yra ir daugiau vaidmenų, tačiau šie yra vieni iš svarbiausių, kuriuos paminėjome būtent tam, kad suprastumėte kas tie vartotojo vaidmenys yra.  

  • Galimybė prieiti prie mokamų arba nemokamų temų, papildinių, atnaujinimų skirtų internetinės svetainės tobulinimui.  
  • Turinio valdymo sistemos (TVS) rinkodaros funkcijos, tokios kaip socialiniai tinklai ar rinkodara el.paštu.  
  • Elektroninė prekyba, kuri suteikia galimybę parduoti produktus internetu. 
  • Lankstumas su jūsų dizainu, į tai įeina mobilusis redagavimas ir pasirinkto kodo valdymas. 

Kas sudaro turinio valdymo sistemą? 

Turinio valdymo sistemą sudaro dvi dalys: 

  1. Turinio valdymo programa (angl. Content management application – CMA). Paprastai kalbant, tai yra tiesiog kompiuterinė programa, kurioje jau yra įvairūs šablonai, funkcijos, kurių pagalba galima sukurti, redaguoti ir valdyti internetinę svetainę. Tai grafinė vartotojo sąsaja leidžianti planuoti, kurti, redaguoti ir pašalinti turinį iš svetainės. Turinio valdymo sistema nereikalauja jokių specialių, techninių (programinių) žinių.Pagrindinės turinio valdymo sistemos funkcijos yra suteikti įrankius turinio kūrimui, jo paskelbimui bei rodyti informaciją patogia forma naršymui ir paieškai.  
  2. Turinio pristatymo programa (angl. Content delivery application – CDA). Šios programos užduotis yra išimti turinio sudedamąsias dalis iš turinio valdymo sistemos (TVS) saugyklos ir naudojant meta įrašus, parodyti tai svetainės vartotojui. Turinio pristatymo programa yra nematoma turinio valdymo sistemos dalis, kuri formatuoja turinį ir padaro jį prieinamą svetainės lankytojams. 

Populiariausios turinio valdymo sistemos (TVS) 

Vis labiau internetas užkariauja mūsų gyvenimą, žmonės daugiau laiko praleidžia jame. Tai ne tik bendravimo, socialinių ryšių ar darbo bei mokslo įrankis, bet ir puiki vieta ieškoti mums reikalingų paslaugų ar prekių neišėjus iš namų. Tad kiekvienas verslas skuba pristatyti save virtualioje erdvėje. 

Įsivaizduokime, kad esame nedidelė, ką tik susikūrusi įmonė ir mums svarbu rasti klientų. Pradžioje tam puikiai galima panaudoti socialinius tinklus (facebook, instagram ir kt.), tačiau vartotojai daug patikimiau žiūri į įmones turinčias savo internetinius puslapius. O juk, kad ir kaip neįtikėtinai skambėtų, bet ne kiekvienas naudoja socialinius tinklus ir dažnai ieškodamas paslaugų ar prekių naudojasi “google” paieškos sistema. Taigi, nenorėdami investuoti ieškome būdo susikurti interneto svetainę ir mums į pagalbą ateina turinio valdymo sistema (TVS). Į ką reikėtų atkreipti dėmesį, renkantis turinio valdymo sistemą (TVS) jau aptarėme, o kokios populiariausios tarp naudotojų jos yra? 

WordPress  

“WordPress” jau minėjome savo pavyzdžiuose ir tai be abejonės populiariausia turinio valdymo sistema. WordPress  yra vienas geriausių nemokamų turinio valdymo sistemos įrankių. Priežastys kodėl “WordPress” turi tokį didelį populiarumą tarp vartotojų yra tai, kad ši turinio valdymo sistema yra nemokama, galima tiesiog atsisiųsti ir naudoti. Taip pat nesudėtinga naudotis, lengva išmokti, lanksti ir patogi paieškos sistema. Tūkstančiai temų ir papildinių “WordPress” daro itin patrauklia turinio valdymo sistema. 

“WordPress” lengva naudotis pradedantiesiems, niekada nesusidūrusiems su internetinių svetainių kūrimu.  Ši sistema tinka beveik visų tipų svetainėms (bendram svetainių kūrimui, elektroninei prekybai, tinklaraščių rašymui it t.t.). 

Joomla 

Joomla  turinio valdymo sistema taip pat puikus pasirinkimas, kadangi yra nemokama, turi įspūdingą funkcijų įrankį bei palaiko daugiau nei 70 kalbų. Daugybė integruotų funkcijų, tokių kaip paieškos valdymas ir nemokami turinio valdymo sistemos rinkodaros įrankiai išskiria “Joomla”. Čia taip pat galėsite rinkti ir tvarkyti naudotojo sutikimą. Ši turinio valdymo sistema labai patogi kūrėjams, bet tuo pačiu atitinka visas svarbias geros turinio valdymo sistemos funkcijas. 

Drupal 

Drupal tai taip pat yra nemokama turinio valdymo sistema, kuri suteiks dažniausiai pasitaikančias funkcijas, kurių reikia internetinei svetainei. Lankstūs, lengvai naudojami turinio kūrimo įrankiai, lengvai pritaikomos funkcijos, daugybė laisvai prieinamų papildomų funkcijų ir nuolatinės naujovės, tai yra svarbiausi “Drupal” privalumai. Ši turinio valdymo sistema turi paruošusi puikių šablonų skirtingoms reikmėms. Kūrėjams neturėtų kilti problemų naudojantis “Drupal”, tačiau pradedantiesiems geriau pasirinkti kitą turinio valdymo sistemą, kadangi naudojantis šia turinio valdymo sistema reikia šiek tiek daugiau techninių žinių, nei pavyzdžiui, naudojantis “WordPress”.  

Wix 

Kita svetainių kūrimo platforma yra “Wix”, tačiau tai nėra visiška turinio valdymo sistema. Wix turi turinio valdymo sistemos sudedamųjų dalių ir programų, tačiau ji yra sukurta vadovaujantis dizainu, todėl jos negalima laikyti tikra turinio valdymo sistema. “Wix” vedlys žingsnis po žingsnio svetainės kūrimą pavers smagiu užsiėmimu. “Wix” sąrankos pagalba šablono pasirinkimo procesas bus sklandus. Taip pat “Wix” turi tokias funkcijas, kaip socialinių tinklų integravimas ir visas tinklaraščių rašymo funkcijas. Ir visgi šioje turinio valdymo sistemoje įstrigsite, kadangi “Wix” pagrindinė problema yra tai, kad iki šiol vis dar nėra pilnos prieigos prie kodo, o tai reiškia, kad negalima lįsti į kodą ir lanksčiai koreguoti tai kas apribota. 

Taigi, turinio valdymo sistemos pagalba galima paprastesniu būdu susikurti interneto svetainę savo verslui ar pomėgiams, svarbu atkreipti dėmesį į siūlomų sistemų funkcijas, jas išanalizuoti ir pasirinkti tinkamiausią variantą pagal savo poreikius. Tačiau jei neturite tam laiko ir reikia unikalaus sprendimo, tokiu atveju galima šį darbą patikėti profesionalams. Mūsų komanda taip pat visada pasiruošusi jums padėti svetainių kūrimo klausimais.