fbpx

Šiais laikais socialinės medijos pakeitė požiūrį į rinkodaros pasaulį. Taip atsirado verslininkų ir rinkodaros specialistų santykiai, kurie sukūrė naujas galimybes padidinti verslininkų prekinio ženklo žinomumą. Rinkodaros strategai nustatė, kad Facebook socialinis tinklas yra naudingas įvairioms organizacijoms, ne tik asmeniniam naudojimui, nes jis apima visus asmeninius ir organizacinius interesus. Verslams reikia mokėti išnaudoti visas galimybes norint turėti sėkmingą verslą, o Facebook reklamos puikiai padeda pasiekti daugiau potencialių klientų.

Facebook reklama – kas tai?

Facebook – didžiausias ir populiariausias socialinis tinklas visame pasaulyje, turintis daugiau nei 2.9 mlrd. aktyvių vartotojų per mėnesį. Pirmą kartą buvo pristatytas 2004 metais. Pradžioje jis buvo tik Harvardo socialinio tinklo svetainė, kuri buvo plečiama ir į kitus universitetus, bet galiausiai tapo prieinamas visiems. 2009 metais tapo didžiausia socialinių tinklų svetainė. Šiai dienai Facebook vis dar išlieka didžiausia nuotraukų ir įvairių vaizdo ir garso įrašų dalijimosi svetainė, tačiau taip pat tapo ir reklamos internete platforma verslams.

Facebook reklamos – skaitmeninės rinkodaros forma, kuri apima reklamos kūrimą ir talpinimą socialinės žiniasklaidos platformoje. Norint pasiekti tikslinę auditoriją, Facebook reklamos puikiai pasitarnauja, nes jos suteikia galimybę rodyti jūsų verslo produktus ar paslaugas pagal vartotojo charakteristiką (vietovė, amžius, lytis, pomėgiai ir kt.), tai reiškia, kad galima pasirinkti kokiai auditorijai parodyti savo kuriamą turinį arba sukurti atskirą turinį kiekvienai skirtingai auditorijai. Reklamos gali būti rodomos įvairiose platformos vietose, įskaitant naujienų srautą, dešinėje puslapio pusėje arba Facebook Marketplace. Facebook reklamos pagalba galima pasiekti didelę vartotojų auditoriją kasdien.

Facebook reklamos tikslai

Facebook reklamos gali būti efektyvus būdas verslams pasiekti įvairių tikslų. Keletas reklamos naudojimo tikslų:

 • Prekės ženklo žinomumo didinimas. Facebook reklama gali padėti įmonėms pasiekti tikslinę auditoriją ir padidinti prekės ženklo žinomumą.
 • Srauto pritraukimas į svetainę. Gali būti naudojamas pritraukti srautą į įmonės svetainę ar internetinę parduotuvę. Į skelbimą įtraukdamos nuorodą į svetainę, įmonės gali paskatinti vartotojus apsilankyti.
 • Potencialių klientų generavimas. Facebook reklama gali būti naudojama potencialių klientų generavimui, taikant reklamas vartotojams, kurie domisi siūlomais produktais ir paslaugomis.
 • Pardavimų skatinimas. Reklamos gali padėti paskatinti pardavimus reklamuojant produktus ar paslaugas tikslinei auditorijai.
 • Didinti įsitraukimą. Nutaikant reklamas į vartotojus, kurie domisi paslaugomis ar prekėmis ir kurdamos patrauklius skelbimus, įmonės gali paskatinti naudotojus sąveikauti su jų prekės ženklu ir padidinti jų įsitraukimą.

Taigi, Facebook reklamos gali būti galingas įrankis verslams norintiems pasiekti užsibrėžtų tikslų, įskaitant prekės ženklo žinomumo didinimą, srauto į svetainę pritraukimą, potencialių klientų generavimą, pardavimų skatinimą ir įsitraukimo didinimą.

Facebook reklamos nauda

Vienas pagrindinių Facebook reklamos pranašumų – galimybė taikyti konkrečius demografinius rodiklius. Šis socialinis tinklas turi daug duomenų apie savo vartotojus, įskaitant jų amžių, vietą, pomėgius ir elgesį. Tai leidžia įmonėms kurti tiksliai nukreiptus reklaminius skelbimus, kurie labiau tiktų ir sudomintų pasirinktą tikslinę auditoriją.

Kitas Facebook reklamos privalumas yra jos siūlomas lankstumas, kalbant apie skelbimų formatus ir paskirties vietas. Verslai gali rinktis iš įvairių skelbimų formatų, įskaitant nuotraukų, vaizdo įrašų, karuselės ir interaktyvius skelbimus. Jie taip pat gali nuspręsti, kurioje vietoje šioje platformoje bus rodomi jų skelbimai.

Facebook taip pat siūlo daugybę įrankių ir funkcijų, padedančių įmonėms įvertinti savo skelbiamų reklamų efektyvumą. Tai apima metriką, pavyzdžiui pasiekiamumą, parodymus, paspaudimus ir konversijas, taip pat sudėtingesnes funkcijas tokias, kaip pakartotinį taikymą ir ieškojimą panašių auditorijų. Šie įrankiai leidžia verslui stebėti savo skelbimų našumą ir priimti duomenimis pagrįstus sprendimus dėl leidžiamų reklamų.

Tačiau svarbu paminėti, kad Facebook reklamos gali būti konkurencingos, nes įmonės varžosi dėl vietos naujienų sraute ir vartotojų dėmesio. Verslininkai norėdami sėkmingai reklamuoti šiame socialiniame tinkle, turi susikurti patrauklius ir aktualius skelbimus, kurie išsiskirtų iš konkurentų. Tai gali užtrukti ilgą laiko tarpą, nes teks išbandyti skirtingus reklamos formatus, auditorijas ir reklamos kopijas, kad atrasti tinkamiausią derinį verslo prekinio ženklo žinomumui didinti.

Facebook reklamos įrankiai

Facebook siūlo daugybę įrankių ir funkcijų, padedančių įmonėms efektyviai reklamuotis šiame socialiniame tinkle. Įrankiai leidžia įmonėms kurti, valdyti ir stebėti savo reklamos kampanijas, taip pat įvertinti jų našumą ir priimti duomenimis pagrįstus sprendimus.

Facebook Ads Manager – vienas iš pagrindinių verslams prieinamų įrankių. Tai galinga platforma, leidžianti kurti, valdyti ir stebėti savo paleistas reklamos kampanijas. Įrankis turi įvairias funkcijas tokias, kaip galimybę nustatyti biudžetus ir auditorijų pasirinkimą, planuoti reklamų vietas ir pasirinkti reklamų formatus. Jame pateikiama įvairi metrika ir analizė, padedanti įmonėms įvertinti savo kampanijų našumą, įskaitant pasiekiamumą, parodymus, paspaudimus ir konversijas. Privalumai: išsamios ataskaitos, paprastas naudojimas, ekonomiškas, universalus.

 • Išsamios ataskaitos. Teikia išsamias ataskaitas apie Facebook reklamos našumą, įskaitant metriką (parodymus, paspaudimus, konversijas). Tai leidžia stebėti reklamų efektyvumą ir priimti duomenimis pagrįstus sprendimus, kaip optimizuoti išlaidas reklamoms.
 • Paprastas naudojimas. Facebook Ads Manager turi patogią sąsają, kuri leidžia lengvai nustatyti ir valdyti reklamines kampanijas, net jei neturite patirties su reklamavimu internete.
 • Ekonomiškas. Facebook reklamos tvarkyklė leidžia nustatyti kampanijų biudžetą ir pasirinkti savo siūlomos kainos sumą, kad galėtumėte valdyti išlaidas. Taip pat galite pasirinkti mokėti už paspaudimą arba parodymą, atsižvelgiant į savo tikslus.
 • Universalus. Facebook Ads Manager galime integruoti su kitais įrankiais ir platformomis, pavyzdžiui jūsų svetaine ar el. paštu, todėl galite stebėti ir analizuoti reklamos statistiką keliuose kanaluose.

Facebook Pixel – kitas naudingas įrankis verslui panašus į Google Analytics. Tai yra kodo dalis, kurią galima pridėti prie svetainės, kad būtų galima stebėti vartotojų elgesį ir įgalinti pakartotinį auditorijos pasirinkimą. Naudodami Facebook Pixel verslai gali pakartotinai nukreipti vartotojus, kurie apsilankė svetainėje, pateikdami reklamas Facebook, taip padidindami konversijų galimybę. Privalumai: remarketingas (pakartotinė rinkodara), optimizuota reklama ir išsami statistika.

 • Remarketingas (pakartotinė rinkodara) – Facebook Pixel pagalba galite suskirstyti vartotojų auditorijas, pagal įvairius kriterijus: lankytojai kurie domėjosi paslaugomis/prekėmis, lankytojai kurie lankėsi užklausos puslapyje ir t.t. Turint nusistačius auditorijų tipus, galima pagal jas rodyti pakartotines reklamas vartotojams ir įtraukti juos įsigyti jūsų parduodamą prekę ar paslaugą.
 • Optimizuota reklama – Facebook Pixel padeda optimizuoti reklamas. Automatiškai atrenka žmones, kurie labiausiai linkę atlikti konkrečius veiksmus, pavyzdžiui užpildyti jūsų pateiktos užklausos formą.
 • Išsami statistika – naudodami Facebook Pixel galėsite matyti Facebook reklamos naudą, sukurdami konversijas ir matysite kuri Facebook reklamos kampanija atneša daugiausiai pardavimų.

Be šių įrankių, Facebook siūlo ir daugybę funkcijų, padedančių įmonėms kurti ir optimizuoti savo reklamos kampanijas. Tai apima tokias funkcijas, kaip dinaminės reklamos, leidžiančios verslams automatiškai rodyti personalizuotas reklamas naudotojams pagal jų pomėgius ir elgesį.

Kodėl verslui reikia rinktis Facebook socialinį tinklą reklamai?

Turintis 2 mlrd. aktyvių vartotojų, socialinis tinklas Facebook, gali būti geriausias būdas plėsti verslą šių dienų internetiniame rinkodaros pasaulyje. Yra kelios priežastys, kodėl Facebook reklamos yra protingas pasirinkimas verslui, nesvarbu ar esate verslas, kuris tik pradeda veiklą socialiniuose tinkluose, ar verslas, kuris ieško naujų būdų populiarėti.

 • Reklamuotis gali visi;
 • Efektyviau už organinį augimą;
 • Paprasta sukurti;
 • Paprastas reklamos naudojimas;
 • Pigiausia reklama;
 • Lengvas biudžeto nustatymas;
 • Pritaikytos reklamos konkrečioms auditorijoms;
 • Didelis vartotojų įsitraukimas.

Nors internete yra daugybė kitų socialinių platformų, kuriose galima plėsti savo verslą, Facebook vis tiek išlieka populiarumo viršūnėje. Facebook reklamos šiais laikais tapo populiariu ir efektyviu būdu įmonėms ir privatiems asmenims pasiekti didelę auditoriją ir reklamuoti savo produktus ar paslaugas.

Turite verslą, bet nežinote, kaip efektyviai leisti Facebook reklamą? Kviečiame apsilankyti ir sužinoti plačiau apie tai ČIA.