fbpx

Įvairių tekstų rašymas yra kiekvieno mūsų kasdienybės dalis. Turbūt ne dažnai susimąstome apie savo daromas klaidas tekstuose, laiškuose ar žinutėse, ne kiekvienas galime pastebėti ir gebėti jas ištaisyti, o visada  siekiame tobulumo savo darbuose. Interneto platybėse galima rasti įvairių mokamų ir nemokamų programų, kurios padeda ištaisyti jau parašytus tekstus. Technologijos tobulėja, o su jomis mūsų gyvenimas lengvėja, nes nereikia samdyti profesionalių lietuvių kalbos taisymo specialistų paprastoms problemoms išspręsti. Dabar viskas pasiekiama mygtuko paspaudimu. Šios programos padeda ištaisyti gramatines, skyrybos, rašybos, stiliaus ir kitas klaidas. Lietuvių kalbos taisymas – išsigelbėjimas mokiniams, studentams ir net verslą turintiems žmonėms. 

Kodėl lietuvių kalbos taisymas svarbus? 

Lietuvių kalba – paveldas, kuriuo turime didžiuotis, nes tai viena seniausių (daugiau nei 5000 metų!) ir unikaliausių kalbų Europoje. Šia kalba šneka daugiau kaip 3 milijonai žmonių, gyvenantys ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Per daugelį amžių mūsų kalba kito, tačiau pavyko išlaikyti kiek įmanoma daugiau senųjų kalbos tradicijų. Tai nėra lengvai išmokstama kalba, dėl to ne visi galime ja šnekėti ir rašyti be klaidų. Ji – mūsų lietuvių gimtoji kalba, ją reikėtų saugoti ir mylėti. Todėl lietuvių kalbos taisymas šiais laikais yra labai svarbus, nes gyvename kosmopolitiniame amžiuje, žmonės atviri naujovėms, kitoms kalboms, tradicijoms, kurios su laiku turi įtaką ir mūsų lietuvių kalbai. Šnekėdami naudojame barbarizmus, kuriuos labai sunku išmesti iš savo kalbos ir šie barbarizmai gadina mūsų tikrąją lietuvių kalbą, šnekamąją ir rašomąją. 

Kasdieniame gyvenime rašomosios kalbos klaidos nėra tokios svarbios, kaip oficialiame bendravime. Klaidos gali atbaidyti skaitytojus, ypač jeigu turite verslą ir siūlote prekes ar paslaugas. Kiekvienas galime suklysti rašydami tekstus, tačiau labai svarbu užtikrinti, kad jūsų aprašymas apie įmonę, prekes, paslaugas ar straipsnis svetainėje, būtų parašytas taisyklinga lietuvių kalba. Tekstas su klaidomis gali pakenkti jūsų įvaizdžiui, kai gebate naudoti taisyklingus žodžius ir skyrybos ženklus jūsų tekstą lengviau suprasti skaitytojams. Šiuolaikiniai žmonės išlepinti informacijos kiekiu, jų dėmesį gali patraukti tik gražiai pateiktas ir lengvai skaitomas tekstas. Nors ir rašysite laisvu ir neįpareigojančiu stiliumi, akivaizdžios rašybos klaidos tikrai atbaidys skaitytoją. Lietuvių kalbos taisymas sudėtingas procesas reikalaujantis nemažai žinių, todėl dažnai to padaryti patys negalime. Internete galime rasti įvairių programų, įrankių ir siūlomų paslaugų, kurių tikslas – lietuvių kalbos taisymas, tai padės jūsų rašomiems tekstams būti patrauklesniems skaitytojų akiai. 

Pagrindiniai lietuvių kalbos taisymo įrankiai 

Panaršius internete, galima rasti ne vieną įrankį skirtą klaidų taisymui, tačiau „Google“ paieškos sistemoje įvedus raktinį žodį – lietuvių kalbos taisymas, pagal reitingą viršuje atsiranda trys populiariausi rezultatai: „Semantika“, „Rasyba.lt“ ir „Beklaidu.lt“ . Šie trys įrankiai yra visiškai nemokami, taiso gramatines, morfologines klaidas, tačiau visų veikimo principas panašus. Trumpai apie kiekvieną iš jų. 

„Semantika“ 

Semantika“ tai įrankis, kurio paskirtis – lietuvių kalbos taisymas. Paprasto naudojimo puslapis, kuris padeda atlikti lietuviško teksto analizę ir ištaisyti rašybos ir morfologines klaidas. Tekstą, kurį norite, kad išanalizuotų galima pateikti dviem būdais: 

  • Įkelti tekstą failo pavidalu į automatinį tikrinimą ir sulaukti atsakymo elektroniniu paštu kelių sekundžių bėgyje. 
  • Įkelti nukopijuotą norimą analizuoti tekstą ir pasitikrinti klaidas rankiniu būdu.

Šiuo visiškai nemokamu įrankiu labai paprasta naudotis, įkėlėte tekstą ir lietuvių kalbos taisymas atliktas, gaunate atsakymą net nespėję sumirksėti. Paprasta, kaip du kart du. 

„Rasyba.lt“ 

Rasyba.lt“ – lietuvių kalbos taisymas vienu paspaudimu. Naudodami šį nemokamą gramatikos tikrinimo įrankį galite nuskaityti savo tekstą ir rasti visas padarytas klaidas. Universalus įrankis, kurio tikslas ne tik lietuvių kalbos taisymas, bet ir anglų, rusų, vokiečių ir kitomis kalbomis rašytų tekstų taisymas. Šiame puslapyje taip pat rasite vertėją, terminų, sinonimų ir frazeologizmų žodyną. Programa naudotis labai paprasta: 

  1. Įkelkite jau parašytą tekstą, kurį norite patikrinti.
  2. Vieno mygtuko paspaudimu gaukite atsakymą. Visos rastos klaidos bus pažymėtos ir paspaudus ant jų atsiras pasiūlymai, kaip jas galima ištaisyti.

Lietuvių kalbos taisymas automatiniu būdu, išsigelbėjimas kasdienybėje rašant tekstus, nes ne visada galime pastebėti klaidas plika akimi patys.  

„Beklaidu.lt“ 

Beklaidu.lt“ – gramatikos klaidų tikrinimo programa, kuri nuskaičiusi jūsų įkeltą tekstą atlieka pilną jo analizę. Pasitikrinkite elektroninį laišką, dokumentą ar straipsnį vos per keletą minučių, programa ne tik taiso jūsų klaidas, bet ir skaičiuoja parašytus žodžius. Įrankis veikia tokiu pat principu kaip kiti du, aptarti aukščiau. Šiame įrankyje lietuvių kalbos taisymas veikia paprastu būdu: įkelkite norimą tekstą, jis paryškins klaidingus žodžius ir pateiks jums galimus taisymo variantus, kuriuos jums beliks perrašyti pagal rekomendacijas.  

Tai dar viena lengvai randama programa interneto platybėse, kurios tikslas toks pat, kaip aukščiau paminėtų – lietuvių kalbos taisymas.  

Lietuvių kalbos taisymo įrankių blogoji pusė 

Automatinio taisymo įrankių ir programų blogoji pusė – jos nėra visiškai patikimos. Juk tai tėra programa, kuri atlieka standartines užduotis, kurios yra užprogramuotos. Tekste klaidos gali būti pačios įvairiausios, o kiekvienas tekstas yra visiškai unikalus.  

Ar teisinga patikėti klaidų taisymą kompiuteriui? Paprastais atvejais, tokiais kaip elektroninių laiškų taisymas ar nesudėtingų aprašomųjų tekstų taisymas, atsakymas būtų teigiamas, tačiau norint ištaisyti ilgesnius ir sudėtingesnius tekstus reikėtų kreiptis į specialistus, kurių darbas – lietuvių kalbos taisymas. Juk lietuvių kalba viena iš sudėtingiausių kalbų pasaulyje ir joks kompiuteris neištaisys stiliaus ir logikos klaidų. Naršydami internete tikriausiai pastebite žmones, kurie skelbiasi atliekantys šią paslaugą – juos galima rasti taip pat lengvai, kaip visus įrankius ir programas skirtas rašymo klaidų taisymui. Mokėti sklandžiai ir įtraukiančiai rašyti yra menas, taip pat tam tikra meno forma ir lietuvių kalbos taisymas.  

Norint, kad jūsų tekstas būtų skaitomas, įdomus ir pritrauktų naujų klientų, neužtenka parašyti tekstą be klaidų. Jums reikia SEO (angl. Search Engine Optimization) specialisto pagalbos. 

Lietuvių kalbos taisymas ir SEO tekstai 

SEO tekstai – autentiški, lengvai skaitomi, tam tikro ilgio ir temos tekstai, kuriuose pagrindinis akcentas tinkamai įtraukti ir parinkti raktiniai žodžiai. Gerai parašytas tekstas padeda pasiekti užsibrėžtų tikslų, verslams tai naujų klientų pritraukimas ir pardavimų didinimas. Atsidarius ir perskaičius tekstą, per pirmas kelias minutes galima susidaryti įspūdį ne tik apie jūsų parduodamas paslaugas, bet ir apie jūsų verslo vertybes, todėl rašant SEO tekstus atliekamas ir labai svarbus žingsnis – lietuvių kalbos taisymas. Kiekvienam verslui didelė vertybė turi būti autentiškumas ir pagarba savo kalbai. SEO specialistas pasitelkia visas priemones, kad jūsų tekstas būtų ne tik įdomus, naudingas, atvestų naujų klientų, bet ir užtikrina, kad tekstas būtų be klaidų. Nors ir menkiausias klaidas skaitytojai pastebi ir tai natūraliai išvysto atmetimo reakciją smegenyse, reiškia skaitytojas nesigilins į toliau parašytą informaciją, nors ji jam ir buvo įdomi. Apibendrinant, lietuvių kalbos taisymas yra būtinas žingsnis rašant, bet kokio pobūdžio tekstus, norint išlaikyti skaitytojo dėmesį ir pakelti verslo profesionalumo lygį. 

Jeigu turite savo veiklą ir reikia pagalbos su profesionaliais SEO tekstai, susisiekite su mūsų komanda dėl konsultacijos