fbpx

Kaip marketingo specialistas gali padėti jūsų verslui augti ir konkuruoti rinkoje? 

Verslo vystymasis yra sudėtingas, ilgas procesas, kuris reikalauja ne tik kompetencijų, bet ir laiko, pastangų. Viena iš svarbiausių verslo sričių yra marketingas, nes ši sritis padeda plėtoti ir stiprinti verslo prekinį ženklą, pritraukti naujus klientus, išlaikyti esamus. 

Kartais verslo savininkai mano, kad jie gali patys užsiimti marketingu, tačiau geriau yra turėti profesionalų marketingo specialistą. Kodėl? Aptarsime šiame straipsnyje. 

Kas yra marketingas?

Rinkodara arba kitaip marketingas yra kompleksinis procesas, kuriuo įmonės siekia sudominti ir pritraukti potencialius klientus bei jiems pasiūlyti savo produktus ar paslaugas. Tai yra esminis įmonės veiklos komponentas, kuris padeda vykdyti pardavimus ir plėtoti savo veiklą.

Rinkodara apima daugybę įvairių veiklos sričių, tarp jų produkto kūrimą, kainodarą, reklamą, prekybą ir rinkos tyrimus. Tai yra visapusiškas procesas, kuriame telpa visi komponentai, reikalingi sėkmingai parduoti produktus ar paslaugas.
Žemiau trumpai aptarsime sritis, kurios įeina į marketingą.

Produkto kūrimas yra viena iš svarbiausių rinkodaros sričių, kuomet įmonė vysto ir kuria produktus, atitinkančius klientų poreikius. Kitas sritis – kainodara. Tai procesas, kuriuo įmonės nustato, kiek turėtų kainuoti jų produktai ar paslaugos. Į marketingą įeina ir reklama – tai būdas įmonei pristatyti savo produktus ar paslaugas potencialiems klientams.

Paskirstymas yra procesas, kuriuo įmonės pateikia savo produktus ar paslaugas potencialiems klientams. Tai gali būti fizinės ar internetines parduotuves, taip pat per kitus partnerius, pardavimo taškus ar platinimo platformas.
Rinkos tyrimai – jų metu įmonės gauna informacijos apie klientų poreikius, norus ir tendencijas, kad galėtų geriau savo prekes ir paslaugas prisitaikyti prie rinkos.

Rinkodara taip pat yra svarbi dėl to, kad ji padeda įmonei konkuruoti rinkoje ir išlaikyti savo pozicijas. 

Rinkodara yra įmonės veiklos sudedamoji dalis, kuri apima daugybę įvairių veiklos sričių, tokių kaip: produkto kūrimas, kainodara, reklama, paskirstymas, prekyba, rinkos tyrimai.
Tinkamai ir efektyviai vykdyti rinkodaros strategiją reikalingas ir gerai rinkodarą išmanantis specialistas.

Marketingo specialistas: kokios turėtų būti jo kompetencijos?

Žemiau dalinamės kokiomis kompetencijomis turėtų pasižymėti marketingo specialistas.

 1. Marketingo strategijos supratimas: marketingo specialistas turėtų gebėti sukurti ir įgyvendinti efektyvias marketingo strategijas, padedančias siekti nusimatytų kompanijos tikslų.
 2. Analitinės kompetencijos: specialistas turėtų gebėti analizuoti rinkos duomenis, klientų elgsenos tendencijas ir konkurencinę aplinką, kad remdamasis duomenimis galėtų sukurti tikslingas marketingo kampanijas.
 3. Kūrybingumas: marketingo specialistas turėtų gebėti kurti įdomias bei kūrybingas reklamas ir kampanijas, pavyzdžiui socialiniuose tinkluose, tokiuose kaip Facebook, Tik Tok, Youtube, Instagram, ir ne tik juose, kurios trauktų dėmesį ir skatintų pirkimus.
 4. Komunikaciniai gebėjimai: specialistas turėtų mokėti profesionaliai bendrauti su klientais, kolegomis ir partneriais, kad galėtų efektyviai vykdyti užduotis, perteikti norimas verslo žinutes, formuoti įvaizdį ir pasiekti apčiuopiamų rezultatų.
 5. Technologiniai įgūdžiai: marketingo specialistas turėtų gebėti naudoti įvairias technologijas, pavyzdžiui, socialinius tinklus, grafinio dizaino programas, nuotraukų redagavimo programas ir kitas įvairias programas, kad būtų galima efektyviai komunikuoti su klientais ir pasiekti tikslinę auditoriją.
 6. Projektų valdymo įgūdžiai: marketingo specialistas turėtų gebėti planuoti, koordinuoti ir valdyti kelių marketingo kampanijų vystymą ir įgyvendinimą, kad būtų pasiekti tikslai.
 7. Bendradarbiavimo įgūdžiai: marketingo specialistas turėtų gebėti bendradarbiauti su įvairiomis komandomis, pavyzdžiui, su produktų kūrėjais, IT specialistais, rinkodaros specialistais, kad procesai vyktų sklandžiai ir būtų pasiekti efektyvūs rezultatai.

Kokius darbus kompanijoje atlieka marketingo specialistas?

Rinkodaros specialistas yra profesionalas, kuris atlieka įvairias užduotis įmonėje, kurios padeda padidinti pardavimus ir prisideda prie kompanijos įvaizdžio kūrimo. Marketingo specialistas yra atsakingas už kompanijos marketingo strategijų kūrimą ir įgyvendinimą, rinkos analizę, reklamos ir kampanijų sukūrimą, produktų ir paslaugų pristatymą, bendradarbiavimą su komandomis ir finansų ir kitų duomenų stebėjimą.

Pirmasis darbas, kurį turi atlikti marketingo specialistas yra – sukurti ir įgyvendinti veikiančias marketingo strategijas, kurios padeda pasiekti kompanijos tikslus. Kad marketingo specialistas galėtų sukurti tikslingas kampanijas, reklamas jam reikia stebėti konkurencinę aplinką, suprasti rinkos tendencijas, sekti naujoves, stebėti klientų poreikius.

Rinkos analizė yra kitas svarbus darbas, kurį atlieka toks specialistas. Jis analizuoja rinkos duomenis, klientų elgsenos modelius ir konkurencinį lauką, kad galėtų sukurti tikslingas marketingo kampanijas. Marketingo specialistas turėtų žinoti, kokie produktai ar paslaugos yra populiarūs, kokie yra klientų poreikiai, kad galėtų sukurti kampanijas atitinkančias šiuos poreikius.

Toliau – reklamos ir kampanijų kūrimas taip pat yra vienas iš darbų, kuriuos atlieka rinkodaros specialistas. Specialistas turėtų kurti originalias reklamas bei kampanijas, kurios trauktų klientus ir skatintų pardavimus. Marketingo specialistas yra žmogus, kuris kompanijoje yra atsakingas už tai, kad kuriamos reklamos, atitiktų kompanijos stilių, vertybes, filosofiją. Taip pat marketingistas turėtų gebėti naudotis įvairiomis reklamos leidimo platformomis, pavyzdžiui, socialinius tinklais, gebėti užmegzti ryšį su televizijos, radijos atstovais.

Marketingo specialistas taip pat atlieka darbus susijusius su produktų ir paslaugų pristatymu- tai yra pristato juos potencialiems ir esamiems klientams.

Kodėl geriau marketingo specialistas negu darbus atlikti pačiam? 

Yra bent keletas priežasčių, kodėl įmonei geriau yra turėti marketingo specialistą, negu vadovui arba kitam paskirtam asmeniui mėginti užsiimti šia sritimi.
Pažiūrėkime kokios jos. 

Pirma, marketingo specialistas turi reikiamų žinių apie rinkos tendencijas, konkurentų elgseną ir klientų poreikius. Jis gali nustatyti, kokie marketingo metodai yra efektyviausi tam tikram produktui ar paslaugai, ir taip padidinti jų pardavimo potencialą. Be to, jis gali sukurti individualų, kompleksinį marketingo planą, kurio pagalba būtų siekiami įmonėje išsikelti rezultatai.

Antra, profesionalus specialistas gali efektyviau panaudoti marketingo išteklius. Daugelis verslo savininkų neturi patirties reklamos kūrimo ir sklaidos srityse. Tuo tarpu marketingo specialistai gali sukurti patrauklią ir efektyvią reklamą, kuri pritrauks daugiau klientų ir pasirinkti efektyviausius platinimo kanalus, kurie greitai atneš rezultatų.

Trečia, marketingo specialistai gali papildyti verslo savininko patirtį, įgūdžius su savo turimomis žiniomis. Jie gali padėti savininkams suprasti rinkos poreikius ir konkurentų veiksmus, taip pat duoti patarimų, kaip geriau konkuruoti rinkoje. Be to, jie gali padėti savininkams sukurti ir įgyvendinti marketingo strategijas.

Galiausiai, patikėti užduotis marketingo specialistui yra ekonomiškas sprendimas. Verslo savininkai gali sutaupyti laiko ir pinigų, nes jie neturi patys skirti laiko ir išteklių marketingo veikloms, o taip pat gali pasinaudoti specialisto patirtimi ir žiniomis, kurios padės jiems pasiekti norimą rezultatą.

Kaip rasti gerą specialistą?

Siekiant lyderystės ir sėkmės rinkoje reikalingas geras ir patyręs marketinge specialistas. Tačiau kaip surasti tokį specialistą? Štai keletas patarimų:

 • Ieškokite patirties. Geras specialistas turi patirties su įvairiais marketingo instrumentais, tokiais kaip SEO, SEM, socialinių tinklų rinkodara, elektroninių laiškų rinkodara ir panašiai.
 • Peržvelkite darbų portfolio, pasidomėkite iki šiol atliktais projektais ir jų rezultatyvumu.
 • Ieškokite komunikacinių įgūdžių. Geras rinkodaros specialistas turi pasižymėti ir komunikaciniais įgūdžiais, kurie reikalingi sklandžiam ir sėkmingam projektų vykdymui.
 • Ieškokite komandinio darbo patirties. Kadangi tokiam specialistui neretai tenka koordinuoti projektus, ne pro šalį būtų ir gebėjimas dirbti komandoje.
 • Atminkite, kad geras marketingo specialistas turi būti linkęs tobulėti ir mokytis naujų dalykų.
 • Privalumas jei jis jau turi patirties su šioje srityje.
 • Pasikalbėkite. Sužinokite, jo požiūrį į marketingą, mąstymo stilių, kaip jis padėti jūsų įmonei kokioje nors konkrečioje situacijoje.

Marketingas yra svarbi verslo dalis, nes jis padeda plėtoti ir stiprinti bendrovės prekės ženklą, pritraukti naujus klientus ir išlaikyti esamus. Tam reikalingas specialus žmogus – marketingo specialistas.

Google ir Facecook reklama yra vienos iš rinkodaros sudedamųjų dalių. Jeigu turite klausimų šia tema, mielai jus pakonsultuosime