fbpx

Dabartiniame pasaulyje bet koks žmogus, ieškodamas reikalingos, aktualios informacijos, naudojasi Google. Nenuostabu, kad dirbantys įvairiose įmonėse daro viską, kad jų siūlomi produktai ar paslaugos būtų randami jau pirmame Google paieškos sistemos puslapyje, kuo aukštesnėje pozicijoje, įvedus tinkamus raktažodžius. Pasirinkta SEO strategija nulemia, kaip lengvai potencialūs klientai gali rasti jūsų svetainę. Jei nesulaukiate didelio klientų srauto (angl. traffic) arba jūsų svetainė nėra rodoma tarp kitų, vartotojui įvedus raktinį žodį, matyt, strategija netinkama. Todėl tokiu atveju jums puikiai praverstų SEO patarimai.

Atsižvelgiant į tai, kad 75 % interneto vartotojų net nesivargina pasižvalgyti kituose paieškos rezultatų puslapiuose, o kaip tik labiau koncentruoja savo dėmesį į pirmąjį puslapį, rasti tinkamą SEO strategiją nėra lengva užduotis. Tam, kad jūsų svetainė būtų lengvai pasiekima ir iškiltų į viršų, svarbu žinoti daug gudrybių ir naudotis patarimais, kurie padės konkuruoti su kitais paieškos sistemose. Būtent šiame tekste aprašomi SEO patarimai: ką tobulinti, kaip elgtis ir į ką atsižvelgti?

 

 

Štai pagrindiniai SEO patarimai jums, kurie palengvins jūsų SEO strategiją:

 

Stenkitės sukurti patrauklią svetainę. 

Jei svetainė yra nauja arba per daug plati, neaišku, kur ko ieškoti, SEO patarimai rekomenduoja iš naujo permąstyti svetainės dizainą, atidžiai pasirinkti pavadinimą ir raktinius žodžius, kad vartotojai būtų sudominti. Svetainė, kuri yra nepatraukli akims ir joje galima lengvai pasiklysti, nesužavi vartotojų. Internetinė svetainė turėtų raginti potencialius klientus žvalgytis po jūsų siūlomais produktais ar paslaugomis ir dalintis jūsų turiniu, o ne norėti kuo greičiau iš jos išeiti ir ieškoti patrauklesnio varianto. Taip pat paieškos sistemos tokios netinkamos svetainės nerodys pirmame puslapyje arba visai ją blokuos.

Taip pat SEO patarimai skatina įtraukti išsamią informaciją apie savo verslą svetainėje. Skiltyje ,,Apie mus’’ pridėta tokia informacija, kaip įmonės aprašymas, kontaktinė informacija, fizinės parduotuvės (jei tokia yra) darbo laikas ir adresas, atrodys geriau svetainėje, klientai bus labiau suinteresuoti.

Susikoncentruokite tik į konkrečią temą.

Jei tinklalapyje siūlomos kokios nors konkrečios paslaugos, svetainės turinys privalo tą atspindėti. Neturi būti jokių pašalinių, su temą nesisiejančių tekstų, vaizdo elementų ir kt. Todėl SEO patarimai konkretumą įvardija kaip itin svarbią detalę.

Pasirinkite labiausiai susijusius raktažodžius.

Konkreti tema supaprastina svetainės raktinių žodžių pasirinkimą. Kas yra raktiniai žodžiai? Tai pagrindiniai raktažodžiai, nukreipiantys kokio nors tikslaus produkto ar paslaugos ieškančius žmones į įvairias svetaines. Norint tinkamai panaudoti raktinius žodžius, SEO patarimai akcentuoja, kad reikėtų paimti įvairius svetainės elementus, straipsnius, paveikslėlius, įrašus ar vaizdo įrašus ir apibendrinti juos SEO aiškiais terminais (raktažodžiais). Taip pat raktiniai žodžiai turi būti matomi svetainės nuorodoje ir svetainės pavadinime, antraštėse.

SEO patarimai įvardija, kad raktažodžiai neprivalo būti trumpi, jie gali būti ir ilgesni. Ilgesni raktiniai žodžiai mažiau populiarūs ir konkretesni terminai, paprastai juos sudaro bent 3 ar daugiau žodžių. Jų ieškoma ne tiek, kiek tikslinių trumpų raktažodžių. Pavyzdžiui, galima vietoj labai dažno raktažodžio „Dovanos Kalėdoms“, naudoti kiek rečiau Google paieškoje ieškomą alternatyvą, kaip „Rankų darbo dovanos Kalėdoms“. Tokie ilgesnio raktažodžio pasirinkimai leistų klientams surasti labiau sukonkretintus produktus ar teikiamas paslaugas.

 

Sukurkite kokybišką turinį.

Turinio kokybės elementai taip pat įeina į SEO. Paieškos įrankiai orientuoti į svetaines su nauju, besikeičiančiu turiniu.  Nereiktų kopijuokiti ir įklijuoti svetimo turinio savo svetainėje. Jei svetainėje atsirastų plagijuota informacija, Google nerodys jūsų svetainės paieškoje. SEO patarimai skatina nepamiršti aukščiausios klasės turinio. Nuo ko nors kito nenukopijuoto, unikalaus turinio kūrimas padaro didžiausią įspūdį kiekvienam vartotojui.

Originalus turinys parodo auditorijai jūsų unikalią perspektyvą ir patirtį bei leidžia užmegzti su jumis santykius. Jis turi būti būti išsamus. Tai reiškia, kad jūsų paskelbtas turinys atsako į viską, ką vartotojas gali norėti sužinoti ta tema. SEO patarimai akcentuoja, kad Išsamios svetainės padeda paieškos sistemoms parodyti, kad jūs esate šios temos autoritetas, nes išmanote daug.

Sukurkite patrauklų ir aiškų puslapio pavadinimą bei antraštes.

Jei jūsų svetainėje yra keli puslapiai, SEO patarimai siūlo peržiūrėti puslapių pavadinimus ir antraštes, kurias naudojate kiekviename puslapyje. Ar jie aiškiai paaiškina, ką klientas ras tame puslapyje? Pavyzdžiui, jei pateikiama kokia nors informacija apie namų interjero paslaugas, kurias siūlote kokiam nors mieste, pavyzdžiui, Vilniuje, SEO patarimai rekomenduoja naudoti antraštę „Interjero paslaugos Vilniuje“.

Įsitikinkite, kad puslapio pavadinimas ir funkcija tiksliai atspindi tai, kas yra reklamuojama, rodoma svetainės puslapyje. SEO patarimai įspėja vengti neaiškių svetainės pavadinimų, jei joje pateiktas turinys neatspindėtų to, ką siūlote vartotojams. Tai ne tik klaidina potencialius klientus, bet ir patį Google. Tokiu atveju jūsų svetainė gali būti nereitinguojama, o ignoruojama.

Naudokite vidines ir išorines nuorodas.

SEO patarimai čia kalba apie tai, kad veiksmingas vidinių ir išorinių nuorodų naudojimas gali pagerinti vartotojų teigiamą patirtį su jūsų svetaine. Šios nuorodos turėtų nukreipti į naudingą, svarbią informaciją.

Vidinės nuorodos nukreipia vartotojus į kitus jūsų svetainės puslapius. Jie skatina vartotojus likti svetainėje ilgiau. Pavyzdžiui, galima susieti panašius tinklaraščio įrašus, kad tikslinė auditorija, neišeidama iš jūsų svetainės galėtų rasti daugiau informacijos dominančia tema.

Išorinės nuorodos nukreipiančia vartotoją į kitą svetainę. Jos naudotinos tais atvejais norint pateikti nuorodas į svetaines, kuriose yra kokybiško turinio jūsų rašoma tema. SEO patarimai siūlo nepamiršti patikrinti išorinių nuorodų prieš jas įtraukiant. Nuorodos, kuriose nėra tinkamo, pilnavertiško turinio nes gali neigiamai paveikti jūsų svetainės patikimumą.

 

 

Atnaujinkite esamą turinį.

Labai svarbu, kad turinys būtų kuo labiau atnaujintas ir patrauklus. Taip yra todėl, kad paieškos sistemos teikia pirmenybę vartotojams aktualiausiam (ir naujausiam) turiniui. Todėl SEO patarimai siūlo:

  • Atnaujinti tinklaraščio įrašus. Viskas priklauso nuo turinio. Taigi, peržiūrėdami senus straipsnius, stenkitės gauti naujausius duomenis ir tikrai svarbią informaciją.
  • Atnaujinti vaizdus. Įsivaizduokite, kad atnaujinate 2015 m. straipsnį įtraukdami tų metų „Instagram“ sąsajos ekrano kopiją. Iš karto atrodo, kad tai labai senas turinys, net jei ten esanti informacija vis dar aktuali.

Sutrumpinkite savo svetainės įkėlimo laiką.

Remiantis Google statistine apklausa, 53 % mobiliųjų įrenginių vartotojų palieka svetainę, jei paspaudus jos užkrovimas trunka ilgiau nei tris sekundes. Kiekvienam rūpi laikas, todėl SEO patarimai įspėja jo nešvaistyti su lėta svetaine, o kaip tik ją imti ir pagreitinti. Egzistuoja įvairūs būdai, galintys išanalizuoti svetainės greitį. Pavyzdžiui, Google PageSpeed Insights, Google Test My Site arba Pingdom. Šiuose įrenginiuose pateikiama išsami informacija apie tai, kaip galima geriausiai sumažinti savo svetainės įkėlimo laiką, kad jis netruktų ilgiau ir neatbaidytų potencialių klientų. Tai apima paveikslėlių ar scenarijų, kuriems įkelti gali prireikti daug laiko, pakeitimą.

Išvardyti SEO patarimai turėtų padėti reitinguoti jūsų svetainę. Reikėtų nepamiršti, kad pasirinkta SEO strategija neišsipildys per vieną naktį. Tai ilgas procesas, kuriam turi įtakos daug veiksnių. Tam reikia daug laiko ir pastangų, todėl būkite kantrūs. SEO patarimai gali padėti pasiekti norimus rezultatus ir savo svetainėje stebėti teigiamus pokyčius. Norėdami pasikonsultuoti su profesionalu, susisiekite su mūsų SEO specialistu nemokamai konsultacijai.