fbpx

Kodėl svarbus puslapio dizainas? WEB dizainas yra dalis jūsų kuriamo verslo įvaizdžio, jis reprezentuoja jūsų verslą, neša tam tikrą žinutę klientui. WEB dizaino pagalba išsiskirsite iš gausos internetinių svetainių, nes jų dabar tikrai netrūksta ir konkurencija čia didelė.

WEB dizainas tai nėra tik grafikos ir spalvų žaismas, tai kiek sudėtingesnis ir daugialypis procesas. Čia svarbu tampa kaip sklandžiai tarpusavyje bus suderinti vaizdas, informacija ir navigacija. WEB dizainas netgi nulemia kliento naudojimosi svetaine įpročius (t.y. kiek ilgai jis naršys svetainėje, ar tik apsipirks ar, pvz, skaitys blogo įrašus, ieškos daugiau informacijos, ar dar kartą čia sugrįš, ar paliks atsiliepimą po prekių / paslaugų įsigyjimo, ar registruosis naujienlaiškiui ir kita).

Jūsų internetinė svetainė yra jūsų verslo rinkodaros ir komunikacijos dalis, tad ji turėtų reklamuoti ir prekinį ženklą. O WEB dizainas turėtų vizualiai perteikti emocijas, kurias norite, kad vartotojas pajaustų ir sietų su jūsų prekiniu ženklu, apsilankęs jūsų internetinėje svetainėje.

Tokie dalykai kaip per daug spalvų, disharmoningas vaizdas, varginančios spalvos, nepatogus išdėstymas, įkyriai iššokantys baneriai ir kita, sudėtingas meniu gali neįtikinti kliento, kad verta pirkti pas jus, kad čia jis ras savo problemos sprendimą.

WEB dizainas ir kliento patirtis

Svetainės dizainas yra ir pirmas įspūdis apie internetinę svetainę. Į jūsų puslapį klientai, dažniausiai, patenka iš paieškos sistemos, socialinių tinklų, per rekomendacijas ir kt. Tad svarbu, kad jie jūsų internetinėje svetainėje jaustųsi kaip namuose – paprastai ir patogiai naviguotų, greitai rastų tai, ko čia atėjo. Šiuos klausimus išspręsti padės WEB dizainas. Internetinė svetainė su tvarkingu, patraukliu ir patogiu dizainu kelia pasitikėjimą, o tai skatina žmones išleisti savo pinigus ir patikėti jums savo problemas, rekomenduoti internetinę svetainę ir kitiems.

Pirmas įspūdis tik pradžia – toliau svarbu gera vartotojo patirtis. Jeigu vartotojas lankosi jūsų svetainėje, tikėtina, kad potencialiai čia yra jam reikalingas ir naudingas turinys. Turinys svetainėje turėtų būti originalus, nenukopijuotas iš kolegų, o sukurtas konkrečiai jūsų puslapiui su jums svarbiais raktiniais žodžiais. Tai būtina tiek vartotojams, tiek Google paieškos sistemai dėl jūsų internetinės svetainės reitingavimo.

Klientas jūsų svetainėje turi jaustis saugiai, tad svetainėje turi būti įdiegtas SSL sertifikatas (tai yra elektroninis dokumentas, nurodantis „svetainės tapatybę“ bei įrodantis, kad joje esantys duomenys yra perduodami saugiai).

Taip pat gerai kliento naršymo patirčiai svarbu svetainės greitis. WEB dizainas turi įtakos ir internetinės svetainės greičiui. Kuo labiau bus apkrautas svetainių dizainas, tuo didesnės tai turės įtakos ir svetainių greičiui. Internetinė svetainė šiai dienai jau tikrai turi būti pritaikyta mobiliesiems įrenginiams. Statistika rodo, kad dalis pirkimų, pirminis informacijos rinkimas yra pradedama mobiliajame įrenginyje, o užbaigiama kompiuteryje. Tad svarbu abi sklandžiai veikiančios versijos.

Geros kokybės nuotraukos. Jos didina pasitikėjimą jūsų internetine svetaine, jūsų parduodamomis prekėmis ar paslaugomis bei jūsų verslu. Geros kokybės nuotraukos padeda greičiau klientui priimti teigiamą sprendimą pirkti prekę.

Prekių kategorijos turėtų būti aiškiai matomos, suprantamos, ne per sudėtingai ar įmantriai pavadintos. Klientui turi būti aišku ką jis ras kiekvienoje kategorijoje bei prekių grupėje. Viskas, kas verčia skaityti keletą kartų, spėlioti kas čia buvo mėginta pasakyti neskatins kliento pasinaudoti, apsipirkti jūsų svetainėje.

WEB dizainas – kuo tai svarbu jums

Kuom WEB dizainas yra svarbus jums, kaip internetinės svetainės savininkui? Dėl svetainės valdymo.

Savo internetinėje svetainėje jūs kontroliuojate informaciją ir savo pastangomis kuriate gerą vartotojo patirtį. Jeigu naudotumėtes kitomis pardavimo platformomis kaip, pvz, ETSY, Amazon ar kita, čia bene visi su dizainu susiję klausimai jau būtų nuspręsti už jus. Su nuosava svetaine viskas yra kitaip. WEB dizainas yra ir jūsų galimybės, patogumas ir paprastumas administruojant internetinę svetainę, diegiant įvairias funkcijas ir kuriant gerą vartojimo patirtį klientams.

WEB dizaino pagalba jūs galėsite švelniai klientą nukreipti tuo keliu, kuriuo norėtumėte jog jis eitų, paskatinti apsilankyti tose kategorijose, kuriose norite, kad jis apsilankytų. Su tam tikrų įrankių pagalba galėsite ir paskatinti klientą apsipirkti (pvz, papildomai siūlomos įsigyti prekės, nuolaidos kodas manais už kliento elektroninį paštą, dovanos ir kita).

Geras WEB dizainas atves į geresnius konversijos rodiklius (t.y. kiek iš apsilankiusių vartotojų tapo perkančiais klientais).

Jeigu šią svarbią užduotį – WEB dizainas ir jo kūrimas norėsite patikėti agentūrai būkite gerai išsigryninę savo idėją. Bet tuo pačiu pasitikėkite ar patirtį turinčiais specialistai, jie duos naudingų patarimų bei įžvalgų dėl svetainių dizaino. WEB dizainas yra internetinės svetainės kūrimo dalis. Dizaineris pirmiausia dizainą nupiešia, o po to programuotojas nupieštą dizainą suprogramuoja.

Jeigu vis tik turite laiko ir įgūdžių nėra privaloma naudotis agentūrų paslaugomis, susikurti internetinę svetainę, užsiimti WEB dizaino sprendimais galite ir savarankiškai.

WEB dizainas – 6 patarimai

Sukonkretinkime, ką galite padaryti, kad jūsų WEB dizainas būtų geresnis, patrauklesnis, atspindintis prekinio ženklo filosofiją bei konvertuojantis lankytojus į pirkėjus.

UX ir UI pritaikymas. Paprastai tariant UX ir UI dizaino taisyklės skatina, kad internetinė svetainė būtų pritaikyta vartotojui ir vartotojas atliktų veiksmus, kurių pageidauja svetainės savininkas. Vartotojas apsiperka, o svetainės savininkas, verslininkas, vis tobulina apsipirkimo procesą, daro jį patogesnį klientui, atsižvelgdamas į vartotojo elgseną.

Saugumas ir lengvas atsiskaitymas. Greičiausiai ir patys turite asmeninės patirties, kuomet išjungėte pusiau užpildytą atsiskaitymo formą. Gal ji buvo per daug sudėtinga, komplikuota, puslapis pasirodė nepakankamai saugus, tą pačią informaciją teko suvesti, net kelis kartus, jūsų prašė keistos ir, rodos, apsipirkimui nereikalingos informacijos, negalėjote apsipirkti be registracijos, svetainėje buvo tik jums nepriimtinas atsiskaitymo būdas ir kita. Atsiskaitymo, pirkinių krepšelio WEB dizainui turėtų būti skiriama daug dėmesio ir atidumo.

Įtraukiantis, kokybiškas turinys. Turinys savo svarba kone nenusileidžia WEB dizainio svarbai. Šie du elementai vienas be kito negali darniai veikti. Vien tik geras WEB dizainas nesuveiks, neparduos be kokybiško turinio, o vien tik geras turinys neatsvers prasto WEB dizaino.
Turinį kurkite pagal tai, kas įdomu jūsų auditorijai. Nekopijuokite, idėjų iš kitų semtis galite, bet modifikuokite pagal savo klientų poreikius.

CTA (call to action) mygtukai. Tai mygtukai, kviečiantys atlikti veiksmą, jeigu bandytume kuo paprasčiau paaiškinti šitą frazę. Be to, kad norite sudaryti pirmą gerą įspūdį, atrodyti patikimi dar norite, kad klientai pas jus apsipirktų (ar atliktų kitą jums reikalingą veiksmą: paliktų savo kontaktus, užsiregistruotų ar panašiai). CTA mygtukai turėtų būti naudojami subtiliai. Tai tokie mygtukai kaip: pirkti, skaityti daugiau, registruotis, rezervuoti, atsisiųsti, susisiekti su mumis ir panašiai.

Naudokite SEO. Paieškų sistemos optimizacija (SEO) padės jums gauti natūralaus srauto į savo internetinę svetainę, atsidurti aukštesnėse Google paieškos pozicijose. SEO optimizacija padės jums sužinoti apie jūsų klientų poreikius jų tiesiogiai nepersekiojant ir neatakuojant įvairiomis apklausomis ir panašiai.

Empatija. Paprasta – kurdami WEB dizainą visada įsijauskite į savo potencialaus kliento vaidmenį. Tai padės jums suprasti klientų poreikius, baimes, problemas ir lūkesčius.

Geras WEB dizainas:

  • Sudaro teigiamą pirmą įspūdį apie jūsų internetinę svetainę
  • Padeda lankytojus konvertuoti į pirkėjus
  • Kelia pasitikėjimo jausmą tiek svetaine, tiek pačiu verslu
  • Daro jūsų verslą konkurencingesniu
  • Padeda svetainei būti aukščiau reitinguojamai Google paieškos sistemoje
  • Padeda prekinio ženklo unikalumui atsiskleisti

WEB dizainas yra jūsų internetinės svetainės rinkodaros strategijos dalis, turėdami gerą svetainės dizainą skatinsite gerą vartotojo patirtį, skatinsite rekomenduoti jūsų svetainę kitiems, didinsite konversijų (t.y. apsipirkimų) skaičių, kursite gerą reputaciją savo internetinei svetainei ir produktams, paslaugoms, kuriuos parduodate.