fbpx

Kuris iš mūsų nesame bent kartą pagalvojęs, kaip gerai būtų dirbti iš namų, savarankiškai planuotis savo dienotvarkę, darbus, atsakomybes ir panašiai? Būti vadovu sau pačiam. Darbas iš namų savo teikiamais privalumais daug ką suvilioja.

Mūsų visuomenėje darbo kultūra ypač kito per pastarąjį dešimtmetį. Visuomenė išlaisvėjo, išdrąsėjo, pasidarė populiaru pradėti verslą namuose, dirbti nuotoliniu būdu. Prasidėjusi Covid pandemija tarsi viską tik dar labiau užtvirtino. Pačios aplinkybės parodė, kad darbas iš namų kai kuriais gyvenimo atvejais netgi gali būti privalomas ir svariai prisidėti prie ekonomikos funkcionavimo nestabiliais laikais. Tad nenuostabu, kad daugelis žmonių pradėjo žvalgytis darbo iš namų galimybės. Darbas iš namų suteikia lankstumo, o šiame technologijų amžiuje tokį tikslą įgyvendinti tampa kur kas lengviau pasiekiama.

Taip pat darbas iš namų gali būti patrauklus variantas mamoms, kurios nori ir gali derinti darbą su vaiko auginimu. Tai galimybė ir prisidurti prie motinystės išmokų ir šiek tiek atsikvėpti nuo motinystės pareigų.

Darbas iš namų (arba tiksliau bet kurios pasaulio vietos, kur yra internetas) gali būti puikiai derinamas su kelionėmis ar aktyviu, dinamišku gyvenimo būdu, kuomet nori pagyventi įvairiuose pasaulio kampeliuose ir kartu užsidirbti, turėti nuolatinių pajamų.

Darbas iš namų – minusai

Kiekviena situacija gyvenime turi dvi medalio puses. Kad ir kaip gerai beskambėtų darbas iš namų ir čia rasime minusų.

Tikėtina, kad dirbant iš namų bus sunkiau nusibrėžti ribą kur baigiasi darbas ir prasideda namai, nes darbas visada su jumis. Bet šį minusą būtų galima sumažinti bent dalį laiko dirbant iš kavinės, bibliotekos ar kitos viešosios erdvės. Arba, pavyzdžiui, namuose atsiskyrus darbo zoną, erdvę. Jus gali kamuoti vienišumo jausmas (ypač jei esate ekstravertas ir labai mėgstate bendravimą), kartu gali būti sunkiau save motyvuoti.

Reikės gerai apsvarstyti kokį juridinį vienetą įsteigti savo veiklai įteisinti, kad būtų jums palankiausi mokesčiai, socialinės garantijos ir kiti panašūs niuansai. Taip pat reikės planuoti savo pajamas ir išlaidas, nes vykdant tokią veiklą pajamos gali būti kintančios, netolygiai pasiskirstančios.

Kai dirbi iš namų, o ypač jei dirbi savarankiškai, sumažėja darbo išvykų, vakarėlių, bendravimo su kolegomis. Mažiau progų išeiti iš namų – šias jau teks kurtis pačiam.

Kad ir kaip ten bebūtų, daugumos šių minusų galima išvengti arba juos sušvelninti, pavyzdžiui, prisijungus prie bendradarbystės bendruomenių arba įvairių kitų bendruomenių, kurias galėsite susirasti atsižvelgiant į savo veiklą, į geografinę vietą, kurioje dirbate ir panašiai.

Taip pat pasirinkus jums labiausiai tinkanti darbo iš namų modelį (ar tai būtų freelance’inimas arba samdomas darbas tik ne ofise, o per nuotolį).

Darbo iš namų tipai

Darbas iš namų gali būti skirstomas į kelias rūšis. Pasižiūrėkime kokios jos.

Darbas nuotoliniu būdu. Tokio pobūdžio darbas būtų vienas panašiausių į “klasikinį ofisinį” darbą. Daugybė įvairiausių tarptautinių, ir ne tik, įmonių siūlo savo darbuotojams darbą per  nuotolį. Geriausiai žinomi pavyzdžiai būtų Amazon, Google, Microsoft ir kita. Čia jūs turėsite kolegų, galbūt, galimybę kartais dirbti iš įmonei priklausančio ofiso, motyvacinę sistemą, kolegų, su kuriais galėsite socializuotis. Taip pat tokiame darbe jaustumėte pastovumą, čia būtų kur kas mažesnės investicijos lyginant su kitais darbais per nuotolį.

Tačiau čia būtų mažiau laisvės, vis tik tai darbas kitam, ne sau. Tikėtina, kad būtumėte pririštas prie tam tikrų darbo valandų.

Laisvai samdomas darbuotojas (Freelancer’is). Tai toks darbuotojas, kuris yra samdomas konkrečiai užduočiai, projektui. Dažniausiai laisvai samdomas darbuotojas dirba ne pagal darbo sutartį, o pagal verslo liudijimą, individualią veiklą, autorinę sutartį ir pan.

Nors ši veikla reikalauja tam tikro pasiruošimo, tačiau kartu tai yra ir vienas greičiausių būdų užsidirbti pinigus interneto pagalba.

Tokiame darbe yra lengva pritaikyti jau turimas žinias, įgūdžius, laisvė dirbti bet kada ir iš bet kur, savo dieną planuositės patys. Klientus ir projektus taip pat rinksitės patys.

Tačiau, tikėtina, kad patirsite konkurenciją, nebus lengva įsitvirtinti, šiek tiek truks ir kol sukaupsite savo portfolio (darbų pavyzdžius), gausite rekomendacijų, teigiamų atsiliepimų, apie savo darbus, gali būti, kad reiks periodiškai atnaujinti žinias.

Verslas internete. Norint turėti verslą internete reikės daugiau investicijų (tiek piniginių, tiek laiko), nes jeigu nuspręsite prekiauti ne per kitas platformas, reikės susikurti savo internetinę parduotuvę. Apie tai nuo ko reikėtų pradėti norint vystyti savo elektroninę prekybą, esame paruošę išsamų straipsnį. Pajamos gaunamos iš nuosavo verslo internete gali būti nepastovios.

Šis kelias sudėtingesnis, bet sėkmės atveju duodantis daug grąžos. Turėsite daugiau laisvės, galėsite dirbti kada norite, iš kur norite ir kiek norite. Tai ir galimybė realizuoti savo svajones, galimybė gauti pasyvių pajamų.

Darbas iš namų – konkrečios idėjos

Pakalbėjome apie darbo iš namų tipus. Dabar galime plačiau pasižvalgyti, paieškoti įkvėpimo, kokie galimi konkretūs darbai kalbant apie galimybę dirbti savarankiškai, iš namų.

Tekstų rašytojas

Jeigu jums sekasi valdyti žodį ir patinka rašyti, galbūt čia jūsų sritis? Iš tiesų šį darbą galima dirbti ir neturint humanitarinio profilio išsilavinimo ir netgi nebūti baigus specialių kursų. Čia svarbiausia praktika, gramatika, sklandus teksto valdymas.

Greičiausiai, šį darbą dirbsite kaip laisvai samdomas darbuotojas. Žinoma, kai kuriais atvejais įmonės gali jus ir įdarbinti šiai pozicijai su darbo sutartimi.

Į tekstų rašymą įeina įvairiausio pobūdžio tekstai – tinklaraščio įrašai, prekių aprašymai, SEO tekstai, tekstai žiniasklaidai, turinys socialiniams tinklams, įmonių aprašymai (skiltis apie mus), netgi tekstai sveikinimui (tostai), įvairios proginės kalbos, naujienlaiškių rašymas, elektroniniai naujienlaiškiai ir kita.

Šis darbas iš namų skamba nenuobodžiai, nes jums teks susipažinti ir rašyti įvairiausiomis temomis.

Virtualus asistentas

Ši profesija tikrai įgauna pagreitį. Jeigu pasižymite organizuotumu, kruopštumu ši sritis galėtų tapti jūsų darbu iš namų. Virtualus asistentas yra įmonės vadovo dešinioji ranka. Atliksite pačias įvairiausias užduotis, kokias jums patikės vadovas. Tai gali būti tokie darbai kaip: sutarčių rengimas, susitikimų organizavimas, skambučių priėmimas, laiškų atsakymas, įvairios rezervacijos (bilietų, viešbučių, kita), vadovo dienotvarkės planavimas ir bet kas, ką sutarsite su vadovu.

Šis darbas žavus tuo, kad tai yra galimybė bendrauti, būti šalia įmonės vadovų, lyderių, semtis patirties, pamatyti įvairių įmonių vidinį gyvenimą, kaupti patirtį pačiose įvairiausiose srityse, plėsti kontaktų ratą. Apsiimti darbų galėsite tiek, kiek norėsi, įkainius už savo darbą taip pat nusistatysite patys.

Tikėtina, kad čia dirbsite kaip laisvai samdomas darbuotojas.

Socialinių tinklų administratorius

Šiandien socialinių tinklų svarba verslui klausimų jau nebekelia. Kiekvienas verslas, prekinis ženklas ar net visuomenės veikėjas siekia turėti savo paskyras socialiniuose tinkluose, būti matomas, aktyvus, pasiekiamas visuomenei. Tad tokio pobūdžio darbas iš namų taip pat vis populiarėja, nes auga tokių specialistų paklausa. Ir ne paslaptis, kad įkainiai auga taip pat. Jeigu esate kūrybingas žmogus, mokate naudotis technologijomis šis darbas galėtų jums tikti.

Tinklaraštininkas, nuomonės formuotojas

Taip, tokiu būdu užsidirbančių dabar tikrai netrūksta. Tačiau, gal jūs esate kokios nors srities specialistas arba atstovaujate kokią nors mažą, nišinę sritį, kur rinka nėra dar užpildyta. Galite rašyti tinklaraštį apie tai, ar kurti savo paskyrą, kur rinksite sekėjus, galėsite užsiimti reklama ir pardavimais, dalintis žiniomis arba susirasti sau klientų.

Grafikos dizaineris

Kaip ir tekstų rašytojų taip ir kalbančių per vaizdą poreikis tik auga. Geros reklamos neapsieis tik su geru tekstu. Vaizdai taip pat parduoda. Įvairūs plakatai, skrajutės, pakvietimai, kuponai, vizualai socialiniams tinklams ir kita – yra tai ko verslams reikia, tačiau ne kiekvienas verslas turi vidinių resursų tokiems darbams, tenka ieškoti pagalbos iš šono ir čia pasitarnaus laisvai samdomi specialistai. Galimybė kurti, rinktis projektus, su kuriais tikrai norisi dirbti – štai kas žavi šiame darbe.

IT specialistas

Suprantama, kad čia reikia specifinių žinių ir įgūdžių, tačiau jei turite polinkį ir gabumų arba jau turite patirties su technologijoms neabejokite tokio darbo privalumais. Didelė paklausa yra suformavusi tikrai nemažus tokių specialistų darbų įkainius. Vėlgi, tai darbas, kurį galima dirbti iš bet kur, kur yra internetas, galimybė rinktis norimus projektus, galimybė dirbti ne tik su Lietuvos įmonėmis, bet ir su įmonėmis iš viso pasaulio.

Į IT sritį įeina ir kibernetinio saugumo specialistai. Šių dienų aktualijos, kuomet vis daugėja kibernetinių atakų rodo, kad tokie specialistai bus vis paklausesni ir reikalingesnis net ir mažesnėms įmonėms. Rinka čia dar tikrai nėra užpildyta.

Korepetitorius, kuris moko papildomai

Tokių mokytojų paklausa taip pat didėja kasmet. Pavyzdžiui, privalomas matematikos egzaminas, norint studijuoti universitete lėmė tai, kad poreikis papildomais vaikams mokytis matematikos labai padidėjo. Galbūt, turite polinkį į pedagogiką, mokate ir mėgstate bendrauti su naująja karta, esate paskutinio kurso kokios nors disciplinos studentas? Toks darbas iš namų galėtų būti tinkamas jums.

Vertėjas

Jeigu mokate keletą kalbų štai jums idėja darbui iš namų. Vertimo paslaugų prireikia ir įmonėms ir pavieniams asmenims. Versti galima pranešimus spaudai, straipsnius, interviu, subtitrus, netgi knygas (elektronines ir popierines), prekių aprašymus ir kitokio pobūdžio tekstus. Čia netgi yra galimybių įsidarbinti tarptautinėse įmonėse. Štai taip paprastai kelių kalbų mokėjimas gali jums atverti darbo galimybes.

Kelionių planuotojas

Jeigu esate daug keliaujantis žmogus ir mėgstate planuoti, komunikuoti, galbūt, čia slypi jūsų naujo darbo iš namų galimybės? Nuo maršrutų sudarymo iki bilietų, viešbučių ir kitų rezervacijų atlikimo. Šiame darbe bus ir kūrybos ir administracinio pobūdžio darbų.

Tikrai nestinga žmonių, kurie patys neturi laiko, o gal ir noro ieškoti geriausių pasiūlymų savo atostogoms. Visą tai galėsite pasiūlyti jūs.

Siuvimas

Gal šiai sričiai jau turite polinkį bei gabumų, o gal turite didelį norą bei entuziazmo ir užteks pabaigti vienus kursus?

Nuo per didelių ar sugadintų drabužių taisymo, siaurinimo, platinimo. Iki konstravimo ir individualių užsakymų iš klientų. Turint reikalingą įrangą tikrai galėsite darbuotis iš namų.

Transkribatorius

Tai žmogus, kuris sakytinę kalbą paverčia rašytine, tai yra, klausosi įrašo ir paverčia jį tekstu. Gal šis darbas iš namų ir skamba kiek monotoniškai, tačiau čia nereikia kažkokių labai specifinių įgūdžių, o transkribuojamų temų įvairovė gali nustelbti ir monotoniją.

Video montavimas

Vaizdo įrašai socialinėse medijose darosi vis pranašesni lyginant su tekstiniais įrašais, todėl montuotojų, vaizdo įrašų gamintojų poreikis vis auga. Netgi jeigu nesate šios srities specialistas, montuoti video medžiagą tikrai galima išmokti, medžiagos mokymuisi internete nestinga. Svarbiausia, kad jus domintų ši sritis. Tai ir lankstus darbas, ir įvairus, ir paklausus, ir kūrybiškas.

Viešųjų ryšių specialistas

Jeigu jūsų stiprioji sritis yra bendravimas, viešas kalbėjimas ir turite rašymo įgūdžių galbūt šis darbas būtų kaip tik jums? Čia galimybės slypėtų mažesnėse įmonėse, kurios neturi galimybės nusamdyti viešųjų ryšių komandos, bet poreikį tokioms paslaugoms turi. Jūs formuotumėte kliento viešą įvaizdį, spręstumėte įvairius viešosios komunikacijos klausimus.

Floristas

Išties šiandien norint užsiimti floristika jau nebereikia turėtų gėlių salono. Vis populiarėja verslo modelis, kuomet sudarius sutartis su tiekėjais, didmenininkais jūs galėsite žaliavų puokščių gamybai įsigyti pagal poreikį. Čia jums reikėtų socialinių tinklų arba internetinės parduotuvės, kur galėtumėte parodyti savo kūrybą. Gėles galite pristatyti patys. Taip pat sezono metu, jeigu turite tinkamas sąlygas, gėles auginti galite ir patys.

Šunų vedžiotojas

Jeigu mylite gyvūnus, mokate su jais bendrauti ir mėgstate leisti laiką – klientų tikrai rasite. Galėsite prižiūrėti, pasaugoti gyvūnus savo namuose. Ar pavedžioti kol šeimininkai atostogauja arba yra darbe.

Renginių organizatorius

Esate organizuotas? Mėgstate bendrauti? Savo asmeninių švenčių organizavimui skiriate daug dėmesio ir tuo mėgaujatės? Tikrai atrasite klientų, kuriems tokia pagalba labai pravers. Kad ir kokie laikai būtų aplinkui, bet vestuvės, gimtadieniai, krikštynos vis tiek vyksta, o organizaciniais reikalais užsiimti mėgsta ir geba ne visi.

Buhalteris

Čia be specialių mokymų neapsieisite. Bet jei mėgstate skaičius, esate atsakingas, mokate gilintis į įstatymus štai jums ir idėja darbui iš namų.

O galbūt jau dabar esate buhalteris tik svajojate dirbti ne ofise bei būti sau vadovu ir dirbti su norimais klientais? Tuomet tereikės pasvarstyti kaip sklandžiai pereiti prie darbo iš namų.

Mezgimas / nėrimas

Savo laisvalaikio hobį megzti arba nerti tikrai galima paversti verslu. Rankomis gamintų drabužių paklausa tikrai neišeina iš mados ir, greičiausiai, niekada neišeis. Čia jums netgi nereikia specialios įrangos – tik vąšelio, virbalų, siūlų. Internete gausu mezgimui skirtų schemų ir įkvėpimo.

Vizažistas / plaukų stilistas

Čia gali užtekti ir jūsų prigimtinių gebėjimų, ir pamokų per Youtube arba kursų pas kitus specialistus. Savo namuose galite paskirti tam erdvę ir štai – jūsų darbas iš namų. Čia investicijos bus įrankiai, medžiagos, skirtos makiažui, šukuosenoms atlikti. Kol turėsime švenčių, fotosesijų, kitų iškilmingų progų, tol rinkoje bus reikalingi tokie meistrai.

Privatus darželis

Jeigu savo namuose turite laisvos vietos, galbūt, verta pasvarstyti apie privatų darželį ir vaikų priežiūros paslaugas? Toks verslas gali būti naudingas ir vietinei bendruomenei. Jau eilę metų jaučiamas darželių trūkumas visoje šalyje.

Amatininkas

Galbūt turite polinkį į meną, kūrybą ir jus jau seniai traukia keramika, molis, aksesuarų dekoravimas, rankinių siuvimas, skrybėlių konstravimas, kvepalų kūrimas, juvelyrika, tapyba ir kita, nes sąrašas tikrai nėra baigtinis. Savo gaminius galėsite pardavinėti per socialinius tinklus, tokias pasaulines platformas kaip Etsy arba susikurti savo internetinę parduotuvę.

Masažistas

Net ir mūsų konservatoriškoje visuomenėje vis priimtinesne idėja tampa masažo specialistą pasikviesti į savo namus. Jau nebėra būtinybės turėti savo saloną ar kabinetą. Čia jums reikėtų turėti savo įrangą, įgūdžių, rekomendacijų bei kvalifikaciją įrodančius dokumentus.

Jeigu turite tam tinkamą erdvę, klientus galite pasikviesti ir pas save į namus.

Teisinės paslaugos

Šis darbas iš namų gali būti aktualus jeigu turite išsilavinimą šioje srityje, bet norite pakeisti darbo pobūdį.

Teisinio pobūdžio konsultacijų reikia tiek fiziniams tiek juridiniams asmenims. Sutarčių sudarymas, specifiniai klausimai, turto paveldėjimas, skyrybos, dokumentų išaiškinimai – yra daugybę sričių, kuriose iškyla klausimai bei pravestų profesionali konsultacija.

Fotografas

Kaip ir švenčių taip ir jų akimirkas fiksuojančių poreikis išlieka visais laikais.

Galbūt jūsų namai yra tinkami įrengti foto studiją? Tuomet klientus galėsite pasikviesti ir pas save.

Tai kūrybiškas darbas, galimybė dirbti su asmeniškai jus dominančiais projektais bei klientais.

Nakvynės ir pusryčių paslaugų teikėjas

Galbūt savo namuose turite vieną ar kelis laisvus ir nenaudojamus kambarius bei maisto gaminimas yra jūsų mėgstama veikla? Tai jums gali uždirbti pinigus. Laisvus kambarius savo namuose galite siūlyti keliaujantiems trumpam poilsiui.

Skaitmeninės rinkodaros specialistas

Šioje srityje telpa – SEO paslaugos, reklamų kūrimas, Google analytics, Google console duomenų analizavimas, darbas su Facebook business account sistema ir kita. Galbūt jau turite patirties, kurioje nors iš paminėtų sričių? Nes nuo nulio greitai pradėti ir klientų gauti nebus lengva. Visų šių dalykų galima išmokti įvairiuose kursuose per nuotolį. Tokio pobūdžio darbas galimas ir vienam ir būnant komandos dalimi.

Darbas iš namų – kitos idėjos:

 • Duomenų analitikas
 • Duomenų suvedinėtojas
 • Karjeros konsultantas
 • Lėšų pritraukėjas
 • Klientų aptarnavimo atstovas
 • Marškinėlių ar kitų drabužių dizaineris
 • Valymo paslaugos
 • Mitybos konsultantas
 • Asmeninis treneris
 • Interjero dekoratorius
 • Švenčių dekoratorius
 • Konditeris
 • Maisto tiekėjas
 • Pavežėjas
 • Bendruomenės pirmininkas
 • Maisto išvežiotojas
 • Nuotraukų retušuotojas
 • Kambario (-ių) nuoma
 • Iliustratorius
 • Kalbos redaktorius
 • Augalų priežiūra, kol šeimininkai išvykę
 • Architektų konsultacijos
 • Elektroninių info produktų pardavimas (pvz, mokymai, seminarai, paskaitos, edukacijos, el. žurnalai, el. knygos)
 • SEO specialistas
 • Prekinių ženklų strategas
 • Pokerio žaidėjas
 • kt.

Darbas iš namų – nuo ko pradėti?

Norint pradėti bet kokį naują projektą verta pasirengti veiksmų planą bei jo po to nuosekliai laikytis.

Atsakykite sau į klausimus:

 • Kodėl man reikalingas darbas iš namų, kodėl noriu dirbti internetu? Ko tuo siekiu?
 • Ar svarbiausia yra laisvė dirbti bet kada, bet kiek ir iš bet kur?
 • Ar tai noras dirbti tik su įdomiais projektais ir klientais?
 • Ar pereidinėsiu lėtai ar viską pakeisiu iš karto?
 • Ar tai bus papildoma veikla prie jau dabar esančios?
 • Galbūt mėginsiu derinti darbą ir motinystę?
 • Noriu keisti darbo sritį ir pradėti kažką visiškai naujo?
 • Ar noriu keisti kryptį veikloje kur jau esu dabar?
 • Kiek norėčiau uždirbti?
 • Kokia veiklos teisinė forma būtų man priimtiniausia?
 • Kas daro mane laimingu?
 • Man svarbu: pastovios pajamos, būti komandos nariu, ar nuosavas verslas?

Visa tai reikia apmąstyti tam, kad pradėjus naują veiklą netektų po kelių mėnesių susivokti, kad tai visai ne tai, apie ką buvo svajota.

Kai bus atlikta štai tokia savęs analizė ir jau turėsite atsakymus į klausimus nuspręskite kokia kryptimi eisite.

Ar specializuositės kažkokioje vienoje sferoje (pvz., iš jau anksčiau aptartų: floristika, tekstų rašymas, video montavimas ir kita), būsite freelancer’iai. Ar vis tik dar nesate konkrečiai apsisprendę ir norisi išmėginti kelias sritis – čia pasitarnautų virtualaus asistento darbas, kurio metu išmėgintumėte įvairiausias sritis.

Įgavus daugiau praktikos skirtingose srityse būtų kur kas lengviau pasirinkti sau labiausiai tinkančią ir patinkančią veiklos sritį bei pobūdį.

Pasirinktos veiklos krypties analizė

Kai jau nuspręsite kokioje srityje norite pradėti savo darbo iš namų kelią pasidomėkite apie šią sritį išsamiau.

Klausimai, kurie gali padėti analizei:

 • Ką konkrečiai galima dirbti jums patikusioje srityje?
 • Kokios būtų jūsų atsakomybės?
 • Kaip atrodytų darbo diena?
 • Ar moku planuoti savo laiką?
 • Kiek uždirba toje srityje dirbantys specialistai?
 • Kaip būtų galima gauti pirmuosius klientus ir užsakymus?
 • Kaip gauti pirmąsias rekomendacijas?
 • Kokių įgūdžių reikalautų jūsų naujasis darbas? Ar visus juos turite? Kur dar būtų galima save sustiprinti?

Įkvėpimo semtis galima iš jus dominančios srities specialistų. Galbūt jie turi savo socialinių tinklų paskyras, Youtube kanalą, poskastą, tinklaraštį ar dar ką nors, kur dalinasi savo patirtimi. Arba gal teikia mokamas konsultacijas?

Informacijos palyginimas ir paskutiniai žingsniai

Dabar palyginkite informaciją, kurią pirmiausia susirašėte apie save, savo lūkesčius, norus ir poreikius bei informaciją, kurią surinkote apie jus dominančią sritį.

Ar lūkesčiai sutampa? Ar įsivaizduojamas svajonių darbas atitiktų jūsų finansinius ir kitus poreikius? Gal vis tik paaiškėjo, kad jums labiau patiktų darbuotis ne vienumoje t.y. ne freelance’inti, o būti kokios nors komandos dalimi? O gal patiktų pačiam formuoti komandą ir būti jos lyderiu? Kombinacijų ir variantų yra visokių svarbiausia pasirinkti sau tinkamiausią ir priimtiniausią.

Kai jau bus nuspręsta kuriuo keliu eisite pagalvokite gal jums būtų naudinga:

 • Pradėti auginti savo kontaktų tinklą, papasakoti artimai aplinkai apie savo naują veiklą, paprašyti, kad pasidalintų informacijai su tais, kam ji gali būti aktuali.
 • Tapti aktyviu socialiniuose tinkluose.
 • Pradėti viešinti savo portfolio bei klientų atsiliepimus (jei tokių turite).
 • Išsiimti Individualios veiklos pažymėjimą.
 • Paieškoti kam savo paslaugas galėtumėte pasiūlyti nemokamai arba už mažesnę kainą, kad susirinktumėte rekomendacijų.
 • Pagalvoti kaip konkrečiai kaupti patirtį ten, kur jos jums trūksta.
 • Susirasti bendraminčių, prisijungti prie jums tinkamos bendruomenės.
 • Bet kas kita, kas tinka jūsų planuojamai veiklai.

Kiti darbo iš namų privalumai

Sutaupote. Natūralu, kad jeigu dirbate ofise, į jį tenka vykti automobiliu arba viešuoju transportu (nebent jūsų gyvenamoji vieta yra netoli biuro). Kuras, arba transporto bilietas kainuoja, todėl  dirbant iš namų galite sutaupyti.

Didesnė motyvacija. Lankstus darbo grafikas, ir geresnė psichinė sveikata didina motyvaciją ir pasitenkinimą darbu. Kai kurie žmonės pavargsta nuo bendravimo ir susitikimų ofiso aplinkoje, todėl darbas iš namų jiems kelia didelį pasitenkinimą.

Mažesnė tikimybė susirgti. Be abejo, susirgti galima ir vaikščiojant lauke ar leidžiant laiką kitoje aplinkoje. Tačiau dažniausiai, ofise dirba daug darbuotojų, ir ten užsikrėsti peršalimo ligomis yra daug lengviau.

Galite daugiau laiko skirti šeimai.  Dirbant namuose, nereikia skirti daug laiko išvaizdai, aprangai ir vykimui į ofisą bei atgal į namus. Todėl, galite tą laiką išnaudoti turiningai, praleisti daugiau laiko su šeima ir draugais.

 

Trumpi patarimai dirbant iš namų

Nedirbkite gulėdami ant lovos. Susikurkite savo svajonių biuro erdvę, namuose. Taip lengviau susikoncentruosite ir  atliksite numatytus darbus. Jeigu dirbsite ten, kur valgote ar ilsitės, automatiškai sumažės produktyvumas ir atliksite mažiau užduočių.

Darbo metu, neatlikite namų ruošos darbų. Dirbant ofise, ši problema nekiltų. Tačiau jeigu dirbate nuotoliu, namų ruošos darbai tampa ranka pasiekiami. Tačiau dirbant darbą, geriausia susikoncentruoti į užduotis, kurias turite atlikti, ir tik vėliau užsiimti kitomis veiklomis.

Nepamirškite daryti pertraukų. Tiek dirbant ofise, tiek iš namų, labai svarbu daryti pertraukas. Reguliariai, kas valandą, skirkite po 5-10 minučių poilsiui, išeikite pasivaikščioti.

Įsitikinkite, kad jūsų darbo įranga tinkamai veikia. Jeigu dirbant ofise pastebite, kad nebeįsijungia kompiuteris arba stringa sistema, tai sutvarko ofise dirbantys specialistai. Tačiau dirbant namuose, gali atsirasti panašių problemų, tačiau jų niekas jums iš karto nesutvarkys.Todėl kiekvieną dieną, prieš pradėdami dirbti, patikrinkite ar viskas tvarkingai veikia.

Atskirkite darbo ir poilsio laiką. Dirbant iš namų, lengva pamiršti laiką ir kada baigiasi darbo valandos. Tačiau labai svarbu nusistatyti ribas, ir nedirbti 24 valandas per parą. Apskritai, stenkitės kiekvieną vakarą turėti poilsio rutiną. Pavyzdžiui, šaltu sezonu eikite į sporto salę, o vasarą atlikite treniruotes lauke.

Tikimės, kad šis straipsnis supažindino jus su galimybėmis dirbti iš iš namų, pateikė idėjų kaip galima pradėti smulkųjį verslą, kuo galima užsiimti ir nuo ko pradėti.